Porady

Farby do włosów bez amoniaku – znajdziesz je w sklepie internetowym Topestetic

Farbowanie włosów stało się w dzisiejszych czasach codziennością. Pozwala ono na uzyskanie pożądanego, pięknego koloru włosów w zaledwie kilkadziesiąt minut. Jak jednak zadbać o to, by włosy podczas procesu farbowania nie uległy uszkodzeniu i nie stały się suche i łamliwe? Czy lepiej wybierać farby bez amoniaku? Na te i wiele innych pytań odpowiemy w tym krótkim artykule. 

Rola amoniaku w farbach do włosów 

Amoniak w procesie farbowania włosów rozchyla łuskę włosa, pozwalając na to, by pigmenty farby mogły wniknąć i trwale związać się z ich strukturą. Farby na bazie amoniaku są dzięki temu bardzo skuteczne i na trwałe zmieniają kolor. Substancja ta może jednak wpływać na powstawanie podrażnień, szczególnie w przypadku wrażliwej skóry głowy, może również przyczyniać się do przesuszenia włosów. Nie oznacza to jednak, że niemożliwe jest zastosowanie farby bez substancji o zbliżonym działaniu. Farby do włosów bez amoniaku najczęściej zamiennie zawierają monoetyloaminę w skrócie określaną jako MEA.

Farby do włosów bez amoniaku 

Farby do włosów bez amoniaku w sklepie topestetic.pl to doskonały wybór dla osób, którym zależy na wyeliminowaniu tego składnika ze swojej pielęgnacji. 

Żeby znaleźć farbę bez amoniaku, najczęściej nie trzeba analizować składu kosmetyku. Wystarczy kierować się informacją widoczną na opakowaniu bądź deklaracją producenta. Jednym z producentów oferującym produkty tego typu jest naturalna marka produktów do włosów – Phyto. Farby tego typu są równie skuteczne i pozwalają na uzyskanie fantastycznych rezultatów. Dodatkowo, podobnie jak produkty tradycyjne gwarantują pokrycie siwych włosów. 

Czy farbowanie może jednocześnie pielęgnować włosy? 

Obecnie stosowane farby do włosów mogą jeszcze pielęgnować łuskę włosa, co pozwala zapobiegać jego przesuszeniu, osłabieniu oraz łamliwości. Za właściwości pielęgnacyjne odpowiadają składniki takie jak oleje oraz ekstrakty roślinne. Ważne, by dodatkowo zadbać o pielęgnację okołozabiegową opartą na szamponach o działaniu nawilżającym, a także odżywkach i maskach intensywnie regenerujących i odbudowujących. 

Działanie kosmetyków w formie maski można zintensyfikować, zakładając turban do włosów, który sprawi, że składniki aktywne będą lepiej wnikać we włos. Jeśli zastanawiacie się, jaki turban do włosów w sklepie online wybrać lub chcecie dobrać kosmetyki do swoich włosów, zachęcamy do bezpłatnych konsultacji za pośrednictwem czata, telefonu oraz maila z kosmetologiem na stronie Topestetic.pl.

Próba alergiczna 

To niezwykle ważny element farbowania włosów, niezależnie od typu kosmetyku koloryzującego. W przypadku każdego rodzaju farby należy pamiętać o wykonaniu próby alergicznej przed nałożeniem. Próbę uczuleniową należy wykonać 48h przed farbowaniem. Najlepiej wykonać ją za uchem, poniżej linii włosów na szyi lub w zgięciu łokcia, wykorzystując wszystkie elementy płynne obecne w opakowaniu – najczęściej jest to tubka z farbą oraz utleniaczem. 

Farby do włosów bez amoniaku są powszechnie dostępne na rynku kosmetycznym. Warto pamiętać, że rodzaj produktu najlepiej dobrać do potrzeb skóry głowy oraz włosów, tak by wpływać na poprawę ich kondycji i zapobiegać pojawianiu się większych podrażnień. Jeśli zainteresował Was temat pielęgnacji i koloryzacji włosów, zapraszamy Was do odwiedzenia bloga kosmetyki.pl, na którym znaleźć możecie więcej podobnych artykułów.