bawarka dla dzieci
Porady

Bawarka dla dzieci

Zastanawiamy się nieraz, co mogą pić, a czego nie nasze pociechy. Chodzi oczywiście o różnego rodzaju herbaty, zioła i inne napary. Czy bawarka byłaby dobrym wyborem? Rozważmy wszelkie za i przeciw…

Tylko dla starszych dzieci

Zacznijmy od tego, że odradza się serwowania herbaty najmłodszym pociechom. Uważa się, że może obniżyć przyswajanie wapna, które jest niezbędne dziecku do prawidłowego rozwoju.

Dzieci, które już chodzą do szkoły mogą śmiało spróbować bawarki, kto wie, może im posmakuje? Zdarza się bowiem, że czarna herbata bez żadnych dodatków niespecjalnie im podchodzi – jest zbyt gorzka. Zamiast ją słodzić cukrem (co nie jest najzdrowszym rozwiązaniem), wzbogaćmy jej smak kapką mleka. Napój stanie się zdecydowanie łagodniejszy w smaku.

Herbata z mlekiem – właściwości

Wiemy, że czarna herbata ma wiele dobroczynnych dla zdrowia składników. Pojawiają się czasem komentarze, że w kontakcie z mlekiem część z nich traci swoje pozytywne działanie. Miałoby to między innymi dotyczyć bardzo przez nas pożądanych i wysoko ocenianych antyoksydantów. Co ciekawe, zbadać tę kwestię postanowiono już ponad dwadzieścia lat temu, bo w 1998 roku,. Wzięli się za to naukowcy w Holandii. Wykazali, że ilość przeciwutleniaczy nie maleje, kiedy herbatę łączy się z mlekiem.

To dobra wiadomość dla tych, którzy lubią smak popularnej bawarki – w tym także dzieci – a jednocześnie chcą czerpać jak najwięcej korzyści z picia herbaty.