jak odnaleźć swój styl
Porady

Jak odnaleźć swój styl?

W sieci jest mnóstwo porad odnoszących się do tego, jak powinniśmy wyglądać. Dotyczy to zarówno ubioru, fryzury jak i nawet poruszania się. Spotykamy się także ze zwrotem, że warto mieć swój styl, a gdy się go jeszcze nie ma, to należy go odnaleźć. Dobrze, może warto spróbować, tylko że jak to właściwie zrobić? Czy jest na to jakaś niezawodna recepta?

Spróbowaliśmy się tego dowiedzieć.

Co chcemy wyrazić?

Każdy z nas ma już swój styl, taka jest prawda. Niektórzy oczywiście bardziej rzucający się w oczy, inni jak gdyby subtelniejszy. Różnica polega też na tym, że część tworzy go świadomie, z dużą starannością dobierając ubrania oraz rozmaite akcesoria, podczas gdy pozostali robią to raczej nieświadomie, chodząc w tym, co uznają za wygodne, poza tym nie zastanawiając się specjalnie nad tą kwestią. Właściwie można śmiało stwierdzić, że niemal każda kobieta zalicza się do pierwszej grupy, podczas gdy wśród mężczyzn znajduje się spory odsetek tych, którzy nie kreują swojego stylu.

W każdym razie, chcąc odnaleźć swój styl, należy przede wszystkim zadać sobie pytanie, co chcemy po przez niego wyrazić? Możliwości w tej materii jest wiele. Zdarza się na przykład, że stawiamy tutaj na aspekty cielesne, podkreślając walory naszego ciała. Styl to jeden ze sposobów porozumiewania się z drugim człowiekiem, a zatem specjalna forma komunikowania się ze społeczeństwem. Nie musimy używać słów bądź wystarczy niewiele, aby inni odbierali nas w określony sposób. 

Możemy zatem wyrazić swoją osobowość, informując na przykład o gatunku muzyki, jaki lubimy (albo samo to, że lubimy słuchać dużo muzyki, co akcentują duże, wyraziste słuchawki nauszne). Łatwo natomiast podkreślić zamiłowanie do sportowego trybu życia – co robimy zakładając wygodną odzież z charakterystycznymi napisami i deseniami. 

A jeśli drzemie w nas artystyczna dusza, wtedy łączymy ze sobą poszczególne części garderoby oraz akcesoria w sposób kreatywny i przyciągający wzrok. Również mole książkowe mogą stworzyć swój styl, który “przemówi” poprzez okulary i książeczkę trzymaną pod pachą lub rozpostartą przed nosem!

Najistotniejsze w tym wszystkim jest to, aby nie pozować na kogoś, kim się nie jest, gdyż wówczas napotkani ludzie wyczują w nas pozę i sztuczność. Odnajdując swój styl, bądź też sobą – pozostań sobą!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *