finger spinner – do czego służy?
Porady

Finger spinner – do czego służy?

W kategorii zabawek dla dzieci, znajduje się wiele różnych produktów. Od klocków lego, po zdalnie sterowane auta. Ale zdecydowanie najciekawszymi są zręcznościowe gadżety. Dlaczego? Bo nie dość, że uzależniają w pozytywny sposób (dobry sposób na stres), to jeszcze pomagają w koncentracji. Takimi zabawkami są Finger Spinnery.

Finger spinner – prawdziwy hit

To od kilku lat prawdziwy hit. Niby prosty w budowie, tani, ale dający ogromną frajdę. Produkt ten przywędrował do Polski z USA. A nawet podbił resztę świata.

Spinnerem bawią się nie tylko dzieci. Wielu celebrytów czy youtuberów też oszalało na punkcie tego gadżetu. Jaka sama nazwa wskazuje, to zabawka zręcznościowa, która wprowadzana w ruch obrotowy, kręci się swobodnie przez długi czas. Oczywiście, należy pamiętać, aby trzymać ją za środkowy palec.

Budowa i kształt

Ciekawi jesteście, jak wygląda konstrukcja spinnera? Nie jest skomplikowana. To trzy albo cztery łożyska połączone materiałem (np.plastikiem, metalem czy drewnem).

Najczęściej ten różnokolorowy gadżet (zwykły lub świecący i wydający dźwięki) ma kształt trójkąta. Czasem także shurikena, koła oraz ulubionej postaci z bajki i filmu. Małe rozmiary sprawiają, że łatwo mieście się w każdej dłoni.

Zalety zabawki

Finger spinner – do czego służy? Na to pytanie już ogólnie odpowiedzieliśmy powyżej. Jednak ta zabawka ma szersze zastosowanie. Sprawdźmy, jakie dokładnie.

Kręcenie tym gadżetem łagodzi objawy choroby ADHD, a nawet wspomaga leczenie lęków i nerwicy! Natomiast dorosłych zmusi do
rzuceniu palenia czy zaprzestania paskudnej czynności, jaką jest obgryzanie paznokci.

Najważniejsze jednak, że finger spinner pozwala na super zabawę. Niestety nie wszystkim. Dzieci poniżej trzeciego roku życia nie mogą używać tej zabawki. Z jakiego powodu? Chodzi o niebezpieczeństwo związane z połknięciem drobnych elementów.