romans w pracy
Zagwozdki

Romans w pracy

Romans w pracy nie należy wcale do rzadkich zjawisk. Statystyki dowodzą, że 1/3 osób, które przyznają się do zdrady swojego partnera zrobiła to w pracy. Często jest to jednak temat kontrowersyjny ze względu na to, że w dalszym ciągu w wielu kampaniach i korporacjach związki między pracownikami uważane są za niemoralne i szkodzące interesom firmy.

Otwartość na innych

Jednak romanse w środowisku pracowniczym nie powinny wcale nas dziwić. Jeżeli nie należymy do freelancerów, którzy stanowią zdecydowaną mniejszość, to z pewnością większą część dnia spędzamy właśnie w pracy w towarzystwie innych współpracowników. Sama praca daje również sporo wspólnych tematów i zainteresowań. Nasze codzienne obowiązki często również powodują duży poziom stresu, który musimy w jakiś sposób rozładować. Duże napięcie oraz poczucie zagrożenia, z którym możemy spotkać się w środowisku pracy powodują, że stajemy się bardziej otwarci i mimowolnie zbliżamy się do innych ludzi.

Z czasem między pracownikami szybko rodzi się bliska więź, powodująca, że relacja zmienia się z czysto zawodowej w prywatną. Koledzy i koleżanki z pracy często zwierzają się sobie nawzajem z problemów osobistych i domowych. W takich warunkach bardzo łatwo tworzy się intymna relacja, która w bardzo szybkim tempie może przerodzić się w znajomość o charakterze romantycznym. Aby do tego doszło wystarczy jedno, małe nieporozumienie z dotychczasową partnerką lub partnerem.

Romans w pracy – statystyki

W ten sposób ponad połowa osób pracujących przyznaje się, że przynajmniej raz odbyła stosunek seksualny ze współpracownikiem, jednak jedynie znikome 4% osób przyznaje, że wydarzyło się to w miejscu pracy. Niemal 25% relacji zapoczątkowanych w miejscu pracy kończyło się długim i poważnym związkiem. Dowodzi to, że nie muszą to być wcale przelotne znajomości, jak często zwykło się uważać.

Najczęstszą okazją do rozpoczęcia romansu, zwłaszcza wśród grupy mężczyzn jest wyjazd na delegację. Aż 36% panów przyznaje się do romansu na wyjeździe pracowniczym. Jednak zdecydowana większość osób decyduje się na utrzymywanie swojej relacji w tajemnicy przed innymi pracownikami. W przypadku pań wyjście na jaw romansu współpracownikami kończy się koniecznością odejścia z miejsca pracy w 9% przypadków.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *