Zagwozdki

PayPal – co to jest i jak działa?

PayPal jest jedną z najpopularniejszych w ostatnim czasie elektronicznych usług finansowych, która jest lubiana i ceniona przez wiele osób na całym świecie. PayPal co to jest i jak działa?

Czym jest PayPal?

PayPal jest systemem płatności internetowych, który z powodzeniem działa na rynku od 1998 roku. System jest nie tylko prosty w obsłudze, ale przede wszystkim bezpieczny. PayPal jest pewnego rodzaju portfelem elektronicznym o szerokim zastosowaniu. Warto również wspomnieć o tym, że jest to system bezpłatny, który wykorzystywany jest w ponad 200 krajach, przy wykorzystaniu nawet 25 walut. Konto w serwisie jest zintegrowane z kontem bankowym użytkownika, jego kartą debetową lub kredytową.

Bezpieczeństwo stosowania systemu PayPal

PayPal to system który został tak skonstruowany, by chronił wszystkie mniej i bardziej istotne dane finansowe. W tym przypadku zastosowano szereg mechanizmów, które bardzo skutecznie utrudniają zaistnienie jakichkolwiek nadużyć. Sprzedawca korzystający z takiej formy płatności nigdy nie ma dostępu do danych finansowych. Widzi wyłącznie adres e-mail oraz adres dostawy zamówionych produktów.
Być może niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego, że sprzedawcy, którzy korzystają z PayPal, zanim dołączą do systemu, zostają poddani szczegółowemu procesowi weryfikacyjnemu potwierdzającemu, że w rzeczywistości są tym, za kogo się podają. W przypadku PayPal funkcjonuje również dość dobra ochrona kupującego. Jeżeli produkt nie zostanie dostarczony bądź wystąpi z nim jakikolwiek problem, a winowajca tej sytuacji nie znajdzie rozwiązania satysfakcjonującego obie strony, wówczas zgodnie z regulaminem serwisu kupujący może ubiegać się o całkowity zwrot poniesionych kosztów.