czy tatuaż to grzech?
Wiara

Czy tatuaż jest grzechem?

W dzisiejszych czasach coraz bardziej modne stają się z roku na rok tatuaże. Wykonuje je naprawdę bardzo wiele ludzi niezależnie od swojego wieku. Dla jednych jest to artystyczny wyraz, a dla drugich na przykład sentymentalne wspomnienie jakieś wydarzenia lub osoby z życia człowieka. Bez wątpienia jednak cały czas tatuaże są kwestią kontrowersyjną, szczególnie jeżeli ktoś decyduje się na obszerne wytatuowanie całego swojego ciała.

Niektórym tatuaże wciąż kojarzą się ze światkiem przestępczym i pobytem w więzieniu. Kolejną kwestią, która dotyka wiele osób wierzących jest to, czy tatuaż to grzech? Jeżeli jesteś osobą silnie wierzącą i zastanawiasz się nad tą kwestią, to doskonale trafiłeś. Ten tekst powstał właśnie z myślą o osobach takich jak Ty. Serdecznie zapraszamy Cię do jego lektury!

Czy tatuaż krzyża jest grzechem?

Wiele osób wierzących posiada tatuaże, bardzo często przedstawiają one biblijne oraz religijne motywy. Często spotykanym tatuażem jest wizerunek Ojca Świętego – Jana Pawła II. Jednak czy tego typu sakralne tatuaże pozostają na pewno w zgodzie z Pismem Świętym oraz doktryną Kościoła Katolickiego? Temat tatuaży jest bardzo często poruszany przez różnych publicystów oraz księży. Wiele osób związanych z religią chrześcijańską spiera się o to czy posiadanie tatuażu jest grzechem. Należy jednak zdecydowanie i stanowczo podkreślić, że w Biblii nie pada ani jedno sformułowanie dotyczące posiadania tatuażu na ciele.

Oczywiście należy przyznać, że samo pojęcie tatuażu pojawiło się dopiero wraz z wiekiem XVI, ale jednak nie zmienia to faktu, że Pismo Święte nie zawiera w tym zakresie żadnych zakazów. Skrajni przedstawiciele myśli chrześcijańskiej wnoszą jednak pogląd, że osoba, która decyduje się na wykonanie na swoim ciele tatuażu wykazuje się brakiem szacunku do własnego ciała oraz samego siebie. Wydaje się to jednak bardzo skrajny pogląd, który nie ma uzasadnionego odzwierciedlenia w dzisiejszych czasach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *