czy masturbacja to grzech?
Erotyka Wiara

Czy masturbacja jest grzechem?

Często z ust kapłanów w kościele, na lekcjach religii lub od osób z naszego najbliższego środowiska usłyszeć możemy, że masturbacja jest grzechem. Czy faktycznie jest t prawda? Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej na ten temat koniecznie zapoznaj się z poniższym tekstem. Zapraszamy do lektury!

Czy masturbacja jest grzechem nieczystości?

To prawda, że duża część osób wierzących, związanych z Kościołem Katolickim uważa masturbację za grzech. Z drugiej jednak strony, z pewnością istnieje znikoma część osób, która nie praktykowałaby tej czynności. Masturbacja jest bowiem całkowicie naturalną, ludzką aktywnością seksualną. Każdy z nas posiada popęd seksualny, który powinien w jakiś sposób realizować. Jeżeli nie ma on partnera, z którym mógłby uprawiać seks może po prostu zrobić to sam. Skumulowany popęd seksualny, który nie znajdzie nigdzie swojego ujścia często może powodować frustrację i agresywne zachowanie. Masturbacja bywa świetnym rozwiązaniem na nadmiar stresu i osiągnięcie spokoju. Oczywiście, dotyczy to zarówno mężczyzn, jak i kobiet.

Masturbować mogą się również osoby będące w stałych związkach np. kiedy przebywają akurat z dala od partnera. Jest to całkowicie normalna praktyka, której nie należy się wstydzić, czy ukrywać przed swoim partnerem. Dopóki nie przedkładamy autoerotyzmu nad stosunki seksualne z osobą, z którą jesteśmy w związku, wszystko jest jak najbardziej w porządku.

Poznawanie swojego ciała

Masturbacja jest również bardzo dobrym sposobem na poznanie swojego ciała przez nastolatków, którzy nie przeszli jeszcze inicjacji seksualnej. Dzięki wiedzy na temat tego, co jest dla nich przyjemne, a co nie, podczas swojego pierwszego razu będą wiedzieli, jak naprowadzić odpowiednio swojego partnera, by poczuć pełną satysfakcję ze stosunku.

Stanowisko Kościoła

Kościół Katolicki często podpiera swoje stanowisko, tym, że seks powinien służyć jedynie prokreacji i niczemu poza nią. Nie można jednak odmówić stosunkom seksualnym ogromnej przyjemności, jaką za sobą niosą. A skoro w taki sposób funkcjonuje nasze ciało, to może był w tym jakiś boski plan? 🙂 Ale żarty na bok! Oczywiście, jeżeli zależy nam na postępowaniu zgodnie z naukami Kościoła, a przez akt masturbacji mamy czuć winę i wstyd odpuśćmy sobie ten temat. Podstawowa zasada, jaką powinniśmy wyznawać to: nie róbmy niczego wbrew sobie. Jeżeli będziemy postępować w zgodzie ze swoim sumieniem i przekonaniami z pewnością będziemy szczęśliwi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *