czy papież Franciszek był w Polsce
Wiara

Czy papież Franciszek był w Polsce?

Papież Jan Paweł II dość regularnie bywał w Polsce, w końcu swojej ojczyźnie. Natomiast jego następca Benedykt XVI, aktualnie piastujący tytuł papieża-emeryta, wyruszył do naszego kraju w kolejnym roku po rozpoczęciu pontyfikatu (w 2006 roku). A jak się rzecz przedstawia z aktualnym papieżem, czyli Franciszkiem?

Papież Franciszek w Polsce

Być może wielu z nas już tego nie pamięta. Miało to wszakże miejsce kilka lat temu. W każdym razie Franciszek odbył podróż apostolską do Polski. Było to niemal cztery lata temu, bowiem w 2016 roku i obejmowała pięć dni. Główną sprawą, dla której do nas przybył, były Światowe Dni Młodzieży, roztaczając nad nimi swoją opiekę i świątobliwy autorytet.

Środa – 27 lipca

Papież wraz z czcigodną świtą przylatują do Krakowa z Rzymu. Tego dnia spotyka się najpierw z polskim prezydentem Andrzejem Dudą, następnie w katedrze z biskupami, aby wreszcie pojawić się w “oknie papieskim” i pozdrowić zgromadzoną w związku z obchodami młodzież.

Czwartek – 28 lipca

W owym dniu Głowa Kościoła złożyła wizytę w klasztorze Sióstr Ofiarowania. Wybrał się również do Jasnej Góry ulokowanej w Częstochowie. To miejsce szczególne dla polskich wierzących, które przyciąga również katolików z innych krajów. Papież odwołał się między innymi do przypadającej wówczas 1050 rocznicy chrztu ziem polskich.

Piątek – 29 lipca

Papież wyrusza do Oświęcimia, gdzie główny punkt pielgrzymki stanowi były niemiecki obóz zagłady Auschwitz. Papież modli się przy ścianie straceń, a także odwiedza celę, w której został zabity św. Maksymilian Maria Kolbe.

Sobota – 30 lipca

To dzień, w którym papież Franciszek udaje się między innymi do kaplicy św. Siostry Faustyny w Krakowie-Łagiewnikach.

Niedziela – 31

Wszystko ma swój kres, cóż, także podróż apostolska papieża Franciszka do Polski się skończyła. Papież uświetnił swoją osobą mszę kończącą Światowe Dni Młodzieży, którą odprawił. Wówczas też zapowiedział, że kolejne obchody pod tym sztandarem odbędą się w 2019 roku w Panamie. I tak też się stało.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *