Turystyka

Kiedy najlepiej do Tajlandii

Z roku na rok coraz większa liczba ludzi planuje spędzenie urlopu w Tajlandii. Nie wszyscy jednak mają świadomość kiedy dokładnie będzie najlepszy termin na zrobienie sobie wakacji w tym azjatyckim kraju. Oczywiście wszystko uzależnione jest od indywidualnych preferencji, jednak warto uwzględnić kilka istotnych kwestii przed podjęciem ostatecznej decyzji.

Tajskie pory roku

Należy przede wszystkim wiedzieć, że w Tajlandii wyróżnia się trzy główne pory roku. Chodzi o porę deszczową, ciepłą, a także suchą. Pierwsza wymieniona pora trwa od maja do października. Zdecydowanie najbardziej charakteryzują ją krótkotrwała, ale bardzo intensywne deszcze. Nie jest rekomendowane skreślanie tej pory roku ze swojego kalendarza podróżniczego. Opady bowiem w zdecydowanej większości przypadków będą pojawiały się w nocy. Niezwykle rzadko dochodzi do sytuacji, że będzie padało przez cały dzień. Należy mieć świadomość, że najczęściej wymienianym atutem podróżowania po Tajlandii podczas pory deszczowej jest możliwość oglądania zielonych krajobrazów. Z kolei wadą jest fakt, że w niektórych regionach mogą być zamknięte niektóre atrakcje turystyczne.

Z kolei pora ciepła i sucha występują w Tajlandii od listopada do lutego. Charakteryzuje ją przede wszystkim przepiękna pogoda i bardzo wysokie temperatury, które dochodzą nawet do 34 stopni Celsjusza. Omawiana pora roku przyciąga przeważnie osoby, które uwielbiają ciepło. Należy jednak pamiętać, że noce mogą być niezwykle zimne. Warto również zdawać sobie sprawę, że w trakcie pory suchej trzeba także spodziewać się opadów. Oczywiście prawdopodobieństwo ich wystąpienia będzie znacznie niższe w porównaniu do pory deszczowej.

Zdecydowanie najczęściej wymienianymi atutami spędzenia urlopu w Tajlandii w tej porze roku jest możliwość zwiedzania zabytków. Minusem będzie oczywiście bardzo duża liczba turystów.

Podróżowanie przez cały rok

Podróżować do Tajlandii można praktycznie przez cały rok. Wszystko uzależnione jest przede wszystkim od zasobności portfela osób zainteresowanych. Dobrym rozwiązaniem jest zakup biletów jeszcze pół roku przed planowaną podróżą. Można bowiem trafić na niezwykle atrakcyjne oferty.