Bez kategorii

Kancelaria adwokacka – świadczenie pomocy prawnej

Kancelaria adwokacka świadczy pomoc prawną z różnych dziedzin prawa. Z pomocy kancelarii prawnej powinniśmy skorzystać, gdy mamy wątpliwości prawne co do tego jak w sposób samodzielny poprowadzić swoją sprawę. W niniejszym artykule pokażemy, jakie czynności wykonuje kancelaria adwokacka.

Kancelaria adwokacka Gliwice – świadczone usługi

Kancelaria adwokacka świadczy usługi na każdym etapie sprawy: sądowym jak i przedsądowym. Pracownicy kancelarii prawnej:
*przygotowują pisma na etapie przedsądowym (wezwanie do zapłaty określonej kwoty pieniężnej, wezwanie do polubownego zakończenia sprawy);
* przygotowują pisma na etapie sądowym (pozew, odpowiedź na pozew, apelację, odpowiedź na apelację);
*reprezentują klienta w sądzie, zadając odpowiednie pytania świadkom, biegłym, drugiej stronie, tak aby skutecznie poprzeć swoje stanowisko zaprezentowane w piśmie procesowym;
* pomagają zgromadzić załączniki (odpowiednie dokumenty, które potwierdzą stanowisko przedstawione w pozwie, czy odpowiedzi na pozew).

Nasi pracownicy (adwokaci, radcowie prawni, prawnicy) posiadają duże doświadczenie prawne oraz bardzo dobrze znają przepisy prawne, dlatego wyjaśniają przepisy prawne w przystępny i prosty sposób, obrazując je stosownymi przykładami z życia wziętymi. Swoją wiedzę prawniczą zdobywali latami. Najpierw w trakcie studiów, potem na aplikacji, a także podczas odbywanych praktyk zawodowych oraz w trakcie wielu przeprowadzonych już spraw. Dlatego jeżeli mamy problem natury prawnej powinniśmy się udać do kancelarii prawnej, gdzie uzyskamy fachową i rzetelną pomoc prawną.

Kancelaria adwokacka – zakres prowadzonych spraw

Kancelaria adwokacka świadczy pomoc prawną z różnych dziedzin prawa, w szczególności: prawo cywilne, rodzinne, prawo pracy oraz prawo karne w Gliwicach – jednym z częściej prowadzonych spraw należą sprawy o alimenty na rzecz dzieci oraz sprawy karne.

Prowadząc taką sprawę kancelaria wspólnie z klientem określa wysokość alimentów, jakiej klient może domagać się przed sądem. Trzeba wiedzieć, że kwota ta nie może zostać ustalona w dowolny sposób, gdyż zgodnie z przepisami prawa o wysokości alimentów decydują usprawiedliwione potrzeby dziecka oraz możliwości majątkowe osoby, która będzie płacić alimenty. Pod pojęciem usprawiedliwionych potrzeb należy rozumieć koszty zakupu odzieży, wyżywienia, edukacji. Natomiast usprawiedliwionymi potrzebami nie są potrzeby zbytkowe, czyi koszty drogich podróży, czy kolejnego bardzo drogiego hobby. Natomiast aby ustalić możliwości zarobkowe osoby zobowiązanej do płacenia alimentów trzeba przeanalizować jej dochody i posiadane oszczędności.