do czego służy edytor tekstu word
Porady

Do czego służy edytor tekstu Word?

Skończyły się czasy odręcznego pisania i stukania na maszynie. Obecnie większość z nas wyposażona jest w komputery i laptopy oraz pakiet Mircosoft Office, w skład którego wchodzi program Microsoft Word. Jakie funkcje spełnia i w jakich sytuacjach jest przydatny?

Microsoft Word – kreatywne narzędzie

Biorąc pod uwagę nazwę programu, można by wysnuć przypuszczenie, że jest on dedykowany wyłącznie do tworzenia dokumentów tekstowych. Nic bardziej mylnego! Zatem do czego służy edytor tekstu Word?

Jest on najbardziej rozpowszechnionym programem przedsiębiorstwa Microsoft. Nie dziwi więc fakt, że oprócz wyżej wspomnianej funkcji, można w nim także tworzyć tabele, wykresy, równania oraz wstawiać pliki graficzne. Dzięki bardzo dobrze rozbudowanemu menu z narzędziami możemy edytować istniejący tekst, nanosić w nim poprawki, podkreślać istotne informacje i formatować go.

Zapisane w Wordzie pliki tekstowe doc. lub docx. służą jako materiały do czytania. W tym trybie tekst zostaje automatycznie dostosowany do wielkości ekranu. Można go powiększać, pomniejszać, a także obracać zgodnie z ruchem wskazówek zegara.

Zaawansowanie funkcje

Edytor tekstu Word jest na tyle rozbudowanym narzędziem, że pozwala też na bardziej zaawansowane czynności. Należą do nich:

  • tworzenie stron WWW;
  • wysyłanie wiadomości elektronicznych;
  • generowanie listów i raportów;
  • tworzenie formularzy.

Oczywiście Microsoft Word jest dostępny również w wersji mobilnej. Ma to szczególnie duże znaczenie w pracy zespołowej ludzi np. pracowników jednej korporacji, czy studentów. Każdy może dodawać w tekście swoje komentarze, a co najważniejsze, nie musi odbywać się to w jednym i tym samym czasie. Uwagi oznaczone są inicjałami ich autorów. Dzięki temu możliwa jest wspólna praca zdalna, która wcale nie traci na swej efektywności.