Zagwozdki

Co ma najwięcej kalorii?

Choć duża część z nas chce odżywiać się zdrowo i dbać o swoją wagę, to jednak mało kto wie, że codziennie może spożywać naprawdę potężne dawki kalorii. Często zupełnie niewinne pożywienie stanowi prawdziwą bombę kaloryczną, mogącą powodować powstawanie nadwagi. Zatem co ma najwięcej kalorii?

Produkty do 500 kalorii

Wymienianie najbardziej kalorycznych produktów warto zacząć od tych znajdujących się najniższej w tym rankingu. Warto jednak pamiętać, że wartość kaloryczna, która jest podawane, dotyczy zawsze 100 gramów produktu. Dobrze o tym pamiętać, aby nie dopuścić się błędu, ponieważ uważany za bardzo kaloryczny hamburger, posiada 295 kalorii, podczas gdy niepozorne sezamki w miodzie posiadają ich aż 402. Podobnie sprawa wygląda, jeśli chodzi o demonizowane pączki, które posiadają aż 376 kalorii, podczas gdy uważane za niegroźne herbatniki to nawet 439 kalorii.
Pozostałymi równie kalorycznymi produktami z tego przedziału są rodzynki (280 kalorii), ptasie mleczko (473 kalorie), czy też ciastka francuskie (432 kalorie).

Produkty powyżej 500 kalorii

Choć wyżej wymienione produkty uważane są za prawdziwie kaloryczne potwory, to jednak to dopiero wierzchołek góry lodowej, która może pojawić się na talerzu. Jakimi więc produktami są te, które posiadają najwięcej kalorii?

Z pewnością nie zdziwi nikogo, że znajdą się tu czipsy, które posiadają około 540 kalorii, ani też popularny szczególnie w kinach popcorn, posiadający 518 kalorii. Sporym zaskoczeniem mogą być jednak takie produkty, jak pestki słonecznika posiadające 580 kalorii, pestki dyni, które są kaloryczne na poziomie 596, oraz chałwa, które ma aż 600 kalorii. Do równie niepozornych, a bardzo kalorycznych produktów zaliczyć można wiórki kokosowe (606 kalorii), migdały (640 kalorii) i kutię (700 kalorii).
Prawdziwymi jednak bombami kalorycznymi są takie produkty, jak placki ziemniaczane, które mają około 740 kalorii, czy też golonka licząca sobie 800 kalorii. Nic jednak w kaloryczności nie będzie w stanie dorównać smalcowi, który liczy sobie w 100 gramach aż 900 kalorii, co plasuje go jako najbardziej kaloryczny produkt, który znaleźć się może na talerzu.

Podsumowanie

Jak wiec widać, nie do końca można ufać temu, co sądzi się o produktach i ich kaloryczności, ponieważ prawda może być zupełnie inna. Warto wiedzieć ile dane produkty mają kalorii, aby można było skutecznie przeciwdziałać nadwadze.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *