co można zrobić z klocków LEGO?
Porady

Co można zrobić z klocków LEGO®?

Coraz więcej osób zastanawia się co można zrobić z klocków LEGO®. Nie ulega wątpliwości, że oprócz ich głównego, praktycznego zastosowania mają one również wiele innych, o których mało kto wie. Potrzeba jednak trochę kreatywności, która pozwoli nam na stworzenie naprawdę ciekawych rzeczy z tych klocków.

Co ciekawego można stworzyć z klocków?

Jedną z bardziej interesujących alternatyw jest chociażby labirynt. Jedyne co nam potrzeba to kilkadziesiąt klocków, a także mała kulka. Takie wynalazek może okazać się świetną zabawą zarówno dla starszych, jak i tych najmłodszych.

Gra w kółko i krzyżyk

Ciekawy sposobem może okazać się także zabawa w kółko i krzyżyk, które również możliwe jest dzięki zastosowaniu tych klocków. Jest to zdecydowanie kreatywniejsza i bardziej ciekawsza wersja gry od tej zwykłej tradycyjnej, która odbywa się przy użyciu kartki i długopisu.
Coraz częściej niektórzy wykorzystają również klocki do skonstruowania swego rodzaju pudełka na artykuły biurowe takie, jak np. długopisy i ołówki. Jest to świetny pomysł, który zapewnia nam uporządkowanie wszystkich przedmiotów w naszym organizerze biurkowym.

Domek z klocków

Ponadto klocki wykorzystane mogą być również do zbudowania domku, czy placu zabaw dla naszego pupila. Oczywiście powinno być to małe zwierzątko, a najlepiej aby był to chomik lub świnka morska. Jest to niesłychanie ciekawa alternatywa, gdyż możemy zabawić się w architekta i budowniczego, a co za tym idzie stworzyć odpowiednie, piękne miejsce dla naszego małego zwierzaka.

Podsumowując, klocki LEGO® mają naprawdę wiele zastosowań, jednak mało kto o tym wie. Należy zdawać sobie oczywiście sprawę, iż wyżej wymienione sytuacje to tylko przykłady wykorzystania takich zabawek. Co więcej, wystarczy tylko trochę kreatywności, a z pewnością każdy z nas wpadnie na kolejne kreatywne zastosowania klocków LEGO®.