Porady

Atopowe zapalenie skóry na dłoniach

Atopowe zapalenie skóry dłoni to bardzo uciążliwa choroba. Bez specjalistycznej pomocy pacjent jest skazany na przegraną, a nawet poważne powikłania. Jak sobie radzić?

Objawy AZS dłoni

Najbardziej rozpoznawalnym oraz widocznym elementem towarzyszącym atopowemu zapaleniu skóry jest swędząca oraz sucha egzema. Bardzo charakterystyczną częścią tego schorzenia jest uczucie ogromnej ulgi i przyjemności podczas polewania egzemy gorącą wodą. Niestety nie wpływa to zbyt dobrze na zniszczoną skórę.

Sposoby leczenia AZS dłoni

Kiedy się da, stosuje się maść Elocom, która ma bardzo silne działanie dla osób z AZS. Również maści, które robione są na bazie hydrokortyzonu mają bardzo dobry wpływ na walkę z egzemą. Jedną z metod jest smarowanie dłoni oraz ich zawijanie bandażem na noc. Dzięki temu maksymalna dawka maści wchłonie się i będzie działała przeciw zmianom skórnym.

W przypadku ciężkich przypadków może dojść nawet do sytuacji, w której wymagane będzie leczenie przy użyciu zastrzyków. W przypadku zaniedbania i nieleczenia AZS można doprowadzić do nabytej astmy, a wtedy sytuacji robi się niezwykle poważna. Trzeba mieć na uwadze, że jest to schorzenie oparte o uczulenie. Osoby, które cierpią na atopowe zapalenie skóry powinny szczególnie uważać na substancje chemiczne.

Walka z atopowym zapaleniem skóry dłoni nie jest prosta. Wymaga pilnowania się zasad higieny oraz często z obowiązkiem omijania substancji chemicznych lub używania rękawiczek ochronnych. Dermatolodzy zalecają także zrobienie badań pod kątem substancji uczulających.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *