Porady

Atopowe zapalenie skóry głowy

Coraz więcej osób boryka się z bardzo poważnym problemem związanym ze zdrowiem skóry, jakim jest atopowe zapalenie. Bardzo często atopowe zapalenie ujawnia się już w wieku niemowlęcym, chociaż tak naprawdę można się go nabawić na każdym etapie życia.

To choroba autoimmunologiczna, niezwykle dotkliwa, utrudniająca normalne funkcjonowanie, szczególnie w okresie nasilenia się objawów. Te natomiast mogą zaostrzyć się na przykład w związku z doświadczaniem silnego i przewlekłego stresu, po zmianie kosmetyków lub diety. Swędzące i zaczerwienione plamy często pokrywają też skórę głowy, która wymaga wtedy odpowiednich kosmetyków pielęgnacyjnych i myjących.

Atopowe zapalenie skóry głowy

Zmiany atopowe na skórze głowy są szczególnie charakterystyczne dla dzieci w wieku niemowlęcym, chociaż mogą pojawić się też u osób starszych. Głównym objawem jest bardzo silny świąd skóry, co najczęściej prowadzi do wzmożonego drapania się.

Niestety w konsekwencji często pojawiają się stany zapalne skóry głowy, ponieważ poprzez drapanie doprowadza się do naruszenia skóry i pojawienia się ran, tak bardzo podatnych na infekcje na przykład grzybicze. Należy zatem unikać drapania, a do pielęgnacji używać kosmetyków zleconych przez lekarza dermatologa. Nadmierne drapanie może doprowadzić do osłabienia mieszków włosowych, co znowu łączy się z wypadanie włosów i gorszą ich kondycją. Bardzo łagodna pielęgnacja oparta na sprawdzonych specyfikach to zatem podstawa, poza tym ważna jest również cierpliwość, zwolnienie tempa życia i zredukowanie stresu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *