Porady

Jak włożyć kartę do bankomatu?

Posiadacze kont bankowych z reguły dostają do nich karty płatnicze. Pozwalają one wyciągać pieniądze z bankomatów – wszyscy znamy tę procedurę. Nikt nie zastanawia się jednak, czy aby na pewno podejmowanie gotówki w taki sposób jest całkowicie bezpieczne.

Zaawansowane zabezpieczenia karty przed złamaniem kodu PIN

Sama karta jest na tyle dobrze zabezpieczona, że nikt przypadkowy nie powinien złamać naszego indywidualnego kodu PIN. Tylko jeśli mamy pecha i naszą kartę ukradnie zaawansowany haker komputerowy, zablokowanie może okazać się niemożliwe. Ale takie wypadki zdarzają się rzadko. To, na co powinniśmy bardziej uważać, to sam bankomat. Najczęstszą przyczyną utraty gotówki na koncie jest złodziejskie oprogramowanie lub ukryta kamera budce samego aparatu.

Pilnuj swojego kodu PIN jak największego skarbu

Jest on bowiem kluczem do Twojego konta. Jeśli ktoś go pozna, w połowie dostał się do twoich pieniędzy. Potrzebna mu tylko karta. A więc pomyśl, jak włożyć kartę do bankomatu, aby nie narazić się na odkrycie mojego kodu PIN? Jak wspominaliśmy, ukryta kamera rejestruje każdy twój ruch. Z reguły wyciągamy pieniądze w tym samym bankomacie. Nikt nie zwraca uwagi jak on wygląda. Przyjrzyj się swojemu bankomatowi i zastanów się, czy przypadkiem od jakiegoś czasu nie zauważyłeś jakiegoś dodatkowego wyposażenia wnętrza, które wydaje się podejrzane. Wystarczy bowiem, że złodziej poprzez nagranie z ukrytej kamery zobaczy jaki kod wpisujesz przy wypłacie pieniędzy. Kradzież karty to tylko formalność, kieszonkowcy działają od zawsze. A stąd już tylko krok do straty pieniędzy. Poleca się po prostu zasłaniać drugą ręką ruch ręki wpisującej kod PIN, pomimo zasłon ochronnych. Nigdy nie wiesz, kto Cię podgląda.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *