Bez kategorii

Podłogi drewniane – dlaczego warto w nią zainwestować?

Podłogi drewniane wyglądają nie tylko świetnie, ale są także bardzo wytrzymałe. Szczególnie dąb jest drzewem, w które warto zainwestować. Dlaczego warto wybrać dębową podłogę?

Podłogi dębowe na lata


Podłogi drewniane są droższe od paneli, jednak cena jest adekwatna do ich żywotności. Dąb jest wytrzymały i trwały, a dodatkowo wygląda niezwykle okazale. Deski podłogowe mogą cieszyć oko nawet przez kilkadziesiąt lat, są odporne na uszkodzenia mechaniczne i fizyczne. Mogą być stosowane w pomieszczeniach, które są narażone na bardzo intensywną eksploatację podłogi. Dodatkowo jest także możliwość ułożenia desek dębowych warstwowych w pokojach z ogrzewaniem podłogowym. Są odporne na wahanie wilgotności, paczenie i zmiany temperatury. Dąb jest stosunkowo łatwym drzewem w obróbce. Doskonale utrzymuje ciepło i amortyzuje. Chodzenie po takiej podłodze to sama przyjemność nie tylko dla stóp, ale także i kręgosłupa. Idealne podłogi drewniane znajdziesz w naszym katalogu https://styldrzewa.pl/katalog-produktow/podlogi-debowe/podlogi-drewniane.

Jak wybrać deski dębowe?

Podłogi dębowe można znaleźć w różnych wersjach. Nie zawsze wiadomo, czym się kierować podczas zakupu. Przede wszystkim na początku należy zwrócić uwagę na rodzaj ogrzewania w domu, a także aranżację pomieszczenia. Warto także zastanowić się nad czasem, który będzie można przeznaczyć na konserwację czy czyszczenie. Można zdecydować się na podłogę olejowaną lub lakierowaną. Deska drewniana powinna być przystosowana do ogrzewania podłogowego, jeśli takie jest zamontowane w domu. Na koniec pozostaje wybór koloru dekoru, który powinien współgrać z aranżacją i stylem.

Kolor podłogi drewnianej

Decydując się na podłogę drewnianą, można poszaleć z możliwościami aranżacyjnymi. Produkowane są one w wielu strukturach i dekorach, dzięki czemu mogą stanowić unikalną część salonu czy przedpokoju. Dobrze jest dopasować dekor do okien i drzwi, ale nie wolno zapomnieć o stylu mebli czy kolorach znajdujących się na ścianach. W mieszkaniu urządzonym w stylu nowoczesnym można zastosować nieco bardziej ekstrawaganckie rozwiązania. Mieszanie kolorów i struktur jest jak najbardziej dopuszczalne. W przypadku klasycznych aranżacji takich miksów się nie stosuje.

Zapraszamy również do odwiedzin w naszym salonie https://goo.gl/maps/7jkTf3dX4AT5Jvpr6.