Turystyka

Gdzie się wybrać nad polskie morze?

Lato za chwilę rozpocznie się na dobre, tym samym wiele osób wyruszy na długo oczekiwane wakacje nad polskie morze. Zanim jednak dokonamy rezerwacji, warto dobrze się zastanowić czego oczekujemy od takiego wyjazdu oraz na co zwrócić uwagę decydując się na konkretne miejsce. Gdzie nad polskie morze najlepiej się wybrać? Poniżej, kilka cennych wskazówek.

Ustka

Ustka to piękne, malownicze miasteczko położone nad samym morzem. Dzieli się na część zachodnią i wschodnią, dzięki czemu turyści sami mogą wybrać, czy chcą spędzić czas z dała od rekrutacji, kawiarenek i barów, delektując się wyłącznie naturą i ciszą. Ustka posiada szeroką, dużą, piaszczystą plażę oraz port, z którego można wypłynąć między innymi na Bornholm. Kto raz odwiedzi Ustkę, zakocha się w niej bez pamięci i niewątpliwie nie raz zechce tu wrócić.

Rowy

Rowy to znacznie mniejsze miasteczko od opisanej wyżej Ustki, które mieści się kilka kilometrów od niej. Czym się charakteryzuje? Spokojem i ciszą. Nie znajdziemy tu bowiem dyskotek, głośnych barów ani restauracji czynnych do białego rana. Przyjeżdżają tu osoby, które chcą odpocząć od zgiełku dużych miast, by delektować się plażowaniem, szumem morza oraz piękną przyrodą. Znajduje się tu wiele ścieżek rowerowych oraz miejsc, w którym można uprawiać prawie każdy sport na świeżym powietrzu.

Mielno

To zdecydowanie raj dla wszystkich młodych osób chcących imprezować na plaży boso do świtu. Tu absolutnie nie można się nudzić. Wiele imprez na płazy, atrakcji typu fitness czy nauka tańca bezpośrednio na piasku oraz knajpek i barów serwujących drinki o każdej porze dnia i nocy. Mielno słynie z głośnych klubów i dyskotek, do których przyjeżdża wiele osób z całej Polski (można tam spotkać nawet gwiazdy). Piękna plaża, ciekawe sklepy z pamiątkami oraz mnóstwo atrakcji – przyciąga co roku wielu turystów właśnie do Mielna.