polskie góry ciekawe miejsca
Turystyka

Polskie góry: ciekawe miejsca

Góry w Polce to szereg pasm górskich, które różnią się pomiędzy sobą wieloma aspektami. Jednak z całą pewnością można stwierdzić, że polskie góry to miejsce idealne zarówno na aktywny, jak i spokojny wypoczynek.

Tatry

Wśród najbardziej popularnych pasm górskich w Polsce można wymienić w szczególności Tatry. Jest to najwyższe pasmo górskie w Polsce i dlatego jest ono bardzo atrakcyjne dla turystów. Wśród osób wędrujących po Tatrach bardzo popularne są różne doliny, takie jak na przykład dolina Kościeliska, Chochołowska czy też Pięciu Stawów. Najwyższy szczyt Tatr po polskiej stronie to Rysy. Stanowią one idealny cel wycieczek turystycznych.

Karkonosze

Kolejnym, bardzo popularnych pasmem górskim w Polsce są Karkonosze. Jest to najwyższe pasmo Sudetów, czyli gór, które znajdują się na południowym zachodzie kraju. Najbardziej popularne wśród turystów szczyty tego pasma górskiego to Śnieżka oraz Szrenica. Znajdują się one nad największymi ośrodkami turystycznymi w tej części Polski. W Karkonoszach turyści mogą podziwiać takie unikalne atrakcje jak liczne wodospady. Wśród nich można w szczególności wyróżnić wodospad Kamieńczyka oraz Szklarki.

Bieszczady

Kolejnym, pięknym pasmem górskim w Polsce są Bieszczady. Są one elementem Karpat Wschodnich. Ich najwyższy i najbardziej popularny wśród turystów szczyt to Tarnica. Główną atrakcją turystyczną Bieszczad są liczne połoniny, które charakteryzują się niezwykłym urokiem i pięknem. Wśród nich można wymienić połoninę Wetlińską oraz Caryńską. Charakteryzują się one niesamowitymi walorami przyrodniczymi.

Pieniny

Wśród popularnych pasm górskich w Polsce można także wymienić Pieniny. Jest to stosunkowo niewielkie pasmo, ale bardzo popularne wśród turystów. Szczególną atrakcją tego obszaru turystycznego jest spływ tratwami na Dunajcu. Z Dunajca można podziwiać takie szczyty jak Trzy Korony i Sokolnica, które są wytworzone ze skał wapiennych. Wśród głównych atrakcji tego regionu można wymienić także Pieniński Park Narodowy wraz z szeregiem jego walorów przyrodniczych.