co może jeść pies
Świat zwierząt

Co może jeść pies?

Każdy posiadacz psa doskonale wie, że oprócz przyjemności płynącej z jego towarzystwa, opieka nad nim wymaga również wiele doświadczenia i wiedzy. Nawet związanej z tak podstawowymi sprawami jak to, co pies może jeść. O czym więc trzeba pamiętać, gdy komponuje się swojemu pupilowi codzienną dietę? Czy są jakieś produkty, których powinno się unikać?

Czego pies nie powinien jeść?

Komponowanie codziennej diety psa powinno rozpocząć się od tego, czego pies jeść nie powinien. Wiele jest takich produktów, które mogą nie być dla niego odpowiednie pod kątem zdrowia, a często mogą nawet być śmiertelnie niebezpieczne. O czym konkretnie mowa?
Przede wszystkim pamiętać trzeba o tym, że psy nie powinny jeść czekolady, ani żadnych innych wyrobów z kakao, ponieważ są one dla niego niebezpieczne. Oprócz tego psiaki nie powinny jeść również surowych ryb, winogron, rodzynek czy też kości z mięsa.

A co nie szkodzi psu?

Jak zatem widać, lista pozycji, których pies nie powinien spożywać, nie jest specjalnie długa, a przez to dość łatwa do zapamiętania. Jak natomiast przedstawiają się rzeczy, na które w pierwszej kolejności warto by postawić w psiej diecie?
Oczywiście podstawą psiej diety powinno być mięso pod różnymi postaciami, lecz nie oznacza to wcale tego, że pies nie powinien spożywać również warzyw. Będą one doskonałym uzupełnieniem jego diety, ponieważ są bogate w witaminy i mikroelementy. Na jakie warzywa szczególnie mocno warto postawić? Dobrym wyborem będzie na pewno marchewka, pietruszka, czy też cukinia, szpinak i kalafior.
Drugą sprawą, o której warto wspomnieć, to jedzenie przez psy owoców. Jest to oczywiście wskazane, lecz nie w każdym przypadku. Poleca się, aby pies od czasu do czasu jadł takie pozycje jak banany, truskawki, gruszki czy też arbuzy.