Porady

Profesjonalne szampony

W salonach fryzjerskich profesjonaliści powinni mieć wszystko, co umożliwi świadczenie usług na najwyższym poziomie. Oczywiście odznaczają się doświadczeniem, umiejętnościami i kreatywnością, niemniej potrzebują coś jeszcze. Chodzi oczywiście o specjalne preparaty i narzędzia. Do pierwszej grupy zaliczymy zarówno pielęgnacyjne profesjonalne kosmetyki do włosów, jak i stylizacyjne. Najpopularniejszym produktem w tej kategorii jest szampon. On, co ciekawe, dzieli się się na wiele podgrup. Jedną z nich stanowią wyroby skierowane do osób wrażliwych na sztuczne substancje. Mamy na myśli szampony bez SLS.

W salonie fryzjerskim nie powinno zabraknąć różnorodnych preparatów służących zarówno do pielęgnacji, jak i stylizacji włosów. Do pierwszej i drugiej grupy produktów zaliczają się szampony. Również i pośród nich znajdziemy kosmetyki o rozmaitych właściwościach i różnorodnym składzie. Jeśli chodzi ich zawartość, to nieraz pożądane są te, które nie zawierają takich nienaturalnych dodatków jak SLS czy SLES. Pierwszy z nich powstaje z przetworzenia organicznego kwasu laurynowego, a drugi jest jego pochodną. Obydwa nie są toksyczne, jednak przy długotrwałym używaniu (zwłaszcza w większych ilościach) mogą podrażniać skórę osób z alergiami lub borykającym się z egzemą. SLES, w którego cząsteczce jest grupa etoksylowa, charakteryzuje się łagodniejszym działaniem, stąd też jest jej zwykle więcej w preparatach niż w przypadku tej oryginalnej substancji. Co ciekawe, tak jedna, jak i druga wykorzystywane są od lat w przemyśle (nie tylko kosmetycznym), służąc choćby do mycia urządzeń czy pomieszczeń. 

Ze względu na swoje właściwości ta substancja syntetyczna używana jest powszechnie przy produkcji rozmaitych kosmetyków. Przy czym proponujemy takie wyroby, w których ich nie uświadczysz. Polecamy więc naturalne kosmetyki zawierające ekstrakty roślinne. Wśród nich są i takie wzbogacone o pigmenty poprawiające koloryt farbowanych włosów.