jak działa netflix
Porady

Jak działa Netflix?

Netflix to firma założona w Stanach Zjednoczonych, która obecnie znana jest jako serwis VOD (Wideo na życzenie). Oferuje dostęp do sporej bazy filmów i seriali o rożnej tematyce.

Jak założyć konto?

Na początku należy zarejestrować konto. Podanie maila i ustalenie hasła zajmuje mniej niż 3 minuty. Na początku przysługuje miesiąc korzystania z serwisu za darmo, później w celu oglądania treści trzeba wykupić abonament.

Abonament

Na ekranie pojawi się pytanie o metodę płatności, czyli sposób rozliczania za usługę. Subskrypcja jest przedłużana automatycznie aż do momentu rezygnacji. Warto o tym pamiętać, aby nie ponosić kosztów, kiedy nie korzysta się z serwisu.

Funkcjonowanie

Netflix wymaga dostępu do internetu. Można także pobierać odcinki seriali i filmy, które chciałoby się obejrzeć później, w miejscu, gdzie dostęp do internetu jest ograniczony.

Z jednego konta może korzystać jednocześnie pięciu użytkowników (na pięciu osobnych urządzeniach). Po zalogowaniu widać ekran z kafelkami ze zdjęciem i podpisem. Należy wybrać profil, z którego użytkownik chciałby korzystać. Dane profilu i zdjęcie można konfigurować w panelu edycji.

W ramach każdego profilu zachowywane są ostatnio obejrzane odcinki, propozycje sugerowane na podstawie ostatnich wyborów oraz „Moja lista” tworzona przez właściciela profilu. Wybór treści ułatwia podział filmów i seriali na różne kategorie.

Odtwarzanie treści

Po wybraniu interesującego filmu lub serialu można go odtworzyć, klikając na białą strzałkę (Odtwórz). W menu w trakcie oglądania można wybrać różne języki napisów (lub całkowicie je wyłączyć) oraz język odtwarzania (Dubbing lub oryginalne audio)

Dodatkowe informacje

W trakcie personalizacji profilu można włączyć tryb kontroli rodzicielskiej, aby uniknąć treści nieadekwatnych do wieku dziecka. Konto dla dziecka w domyśle proponuje materiały dla osób poniżej 12 roku życia.