Świat zwierząt

Koronawirus u psa?

Koronawirusy są w znacznie większym stopniu rozpowszechnione u zwierząt niż u ludzi. Ten typ wirusów jak wskazują naukowcy przeniósł się ze zwierząt na ludzi. Warto jest z tego powodu zapoznać się z wirusami, które występują u zwierząt domowych, co często pozwala znacznie szybciej reagować na objawy chorób, które występują o psów czy kotów, które posiadamy w domu.

Po pierwsze trzeba brać pod uwagę, że korona wirusy ludzkie nie Przenoszą się na zwierzęta, a zwierzęce na człowieka. Wirus musi się zmodyfikować genetycznie, by mógł przenieść się z człowieka na zwierzę lub na odwrót. Natomiast warto jest unikać sytuacji, w których można narażać zwierzę na kontakt w przypadku osób zakażonych. Odpowiednie dbanie o higienę jest szczególnie ważne w przypadku ochrony przed roznoszeniem się infekcji wirusowych. Dotyczy to każdego rodzaju infekcji. W ten sposób zmniejsza się ryzyko, że mogą wystąpić sytuacje, w których koronawirus u psa może się pojawić.

Jak zabezpieczyć psa przed infekcjami?

Najważniejsze jest dbanie o higienę. Nie należy oczywiście przesadzać, bo trzeba brać pod uwagę, że w otoczeniu człowieka funkcjonują również bakterie, które rozpoznane są przez organizm i są zdecydowanie mniej groźne od tych, z którymi organizm danego człowieka nie miał kontaktu.

Ważne jest:

  • regularne pranie ubrać,
  • mycie rąk po powrocie z miejsc, gdzie mógł występować wirus, pozwala znacznie ograniczyć ryzyko infekcji.

Należy brać pod uwagę, że infekcje wirusami przenoszącymi się drogą kropelkową są trudne do uniknięcia w sytuacjach, w których w wybranym miejscu, w którym się przebywa znajduje się duża liczba osób zainfekowanych. Unikania sytuacji zwiększających ryzyko wystawienia na wirusa jest najlepszym sposobem unikania zainfekowania.


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *