Świat zwierząt

Koronawirus u psa?

Koronawirusy są w znacznie większym stopniu rozpowszechnione u zwierząt niż u ludzi. Ten typ wirusów jak wskazują naukowcy przeniósł się ze zwierząt na ludzi. Warto jest z tego powodu zapoznać się z wirusami, które występują u zwierząt domowych, co często pozwala znacznie szybciej reagować na objawy chorób, które występują o psów czy kotów, które posiadamy w domu.

Po pierwsze trzeba brać pod uwagę, że korona wirusy ludzkie nie Przenoszą się na zwierzęta, a zwierzęce na człowieka. Wirus musi się zmodyfikować genetycznie, by mógł przenieść się z człowieka na zwierzę lub na odwrót. Natomiast warto jest unikać sytuacji, w których można narażać zwierzę na kontakt w przypadku osób zakażonych. Odpowiednie dbanie o higienę jest szczególnie ważne w przypadku ochrony przed roznoszeniem się infekcji wirusowych. Dotyczy to każdego rodzaju infekcji. W ten sposób zmniejsza się ryzyko, że mogą wystąpić sytuacje, w których koronawirus u psa może się pojawić.

Jak zabezpieczyć psa przed infekcjami?

Najważniejsze jest dbanie o higienę. Nie należy oczywiście przesadzać, bo trzeba brać pod uwagę, że w otoczeniu człowieka funkcjonują również bakterie, które rozpoznane są przez organizm i są zdecydowanie mniej groźne od tych, z którymi organizm danego człowieka nie miał kontaktu.

Ważne jest:

  • regularne pranie ubrać,
  • mycie rąk po powrocie z miejsc, gdzie mógł występować wirus, pozwala znacznie ograniczyć ryzyko infekcji.

Należy brać pod uwagę, że infekcje wirusami przenoszącymi się drogą kropelkową są trudne do uniknięcia w sytuacjach, w których w wybranym miejscu, w którym się przebywa znajduje się duża liczba osób zainfekowanych. Unikania sytuacji zwiększających ryzyko wystawienia na wirusa jest najlepszym sposobem unikania zainfekowania.


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *