Co to jest LGBT?
Zagwozdki

Co to jest LGBT?

Skrótowiec LGBT, choć na dobre zadomowił się w społeczeństwie, to jeszcze nie każdemu jest całkowicie jasny. Chcąc wyjaśnić pewne związane z nim niewiadome, przygotowaliśmy odrębny artykuł.

Jak więc należy rozwinąć skrót LGBT i go rozumieć?

Kim jest społeczność LGBT

Słuchając wiadomości można by pomyśleć, że LGBT to jakaś międzynarodowa prężna organizacja. Tymczasem to po prostu określenie dla wielu środowisk, spośród których ludzie deklarują się jako nieheteronormatywni, czyli nie sprowadzają seksualności do heteroseksualności. LGBT to, można powiedzieć, zróżnicowany i niezwykle bogaty zbiór osób oraz postaw. Jest to akronim, czyli każdej literze w nazwie odpowiada jakieś słowo. Jak jest w tym przypadku?

L reprezentuje lesbians, czyli lesbijki, zatem kobiety dobierające się w pary.

G z kolei to gays, czyli geje, zatem mężczyźni lubiący szukać ze sobą intymności. Inaczej są nazywani homoseksualistami.

B odpowiada za bisexualists, czyli biseksualistów, którzy odczuwają pociąg do reprezentantów obydwu płci.

T zamyka stawkę i określa transsexualists, więc osoby transpłciowe, czyli takie, które nie identyfikują się ze swą płcią biologiczną.

Zatem LGBT odnosi się do wszystkich wymienionych osób (chyba że nie utożsamiają się z tym skrótem). Nieraz dodaje się jeszcze literkę Q – czyli queers lub po prostu znak “+” odnoszący się wszystkich innych nieheteronormatywnych ludzi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *