Porady

Łóżka z szufladami czy bez? Które lepiej sprawdzą się w niewielkiej sypialni?

Łóżka z szufladami czy bez? Które lepiej sprawdzą się w niewielkiej sypialni?

Wybierając łóżko, warto brać pod uwagę nie tylko wygląd, ale również funkcjonalność mebla. W niewielkich sypialniach, gdzie liczy się każdy centymetr, należy zadbać o optymalne wykorzystanie przestrzeni. Czy dobrym rozwiązaniem będą łóżka z szufladami, czy też lepiej wybrać modele tradycyjne? Przyjrzyjmy się obu rozwiązaniom! 

Jakie łóżko do sypialni – o czym należy pamiętać?

Przed przystąpieniem do wyboru łóżka do sypialni warto zastanowić się nad swoimi potrzebami i oczekiwaniami wobec nowego mebla. Równie istotna będzie kwestia metrażu pomieszczenia i przestrzeni, jaką chcemy zagospodarować. To wszystko pozwoli dokonać przemyślanego, a co najważniejsze, trafionego zakupu. 

Przede wszystkim weź pod uwagę długość, szerokość i wysokość łóżka. Jest to istotne ze względów praktycznych i użytkowych. Zbyt mały mebel może okazać się niewygodny, co wpłynie na słabą jakość snu. Z kolei zbyt duży będzie utrudniał poruszanie się po pokoju czy otwieranie szafy.  

Standardowe łóżka dwuosobowe mają od 140 do 160 cm szerokości i co najmniej 200 cm długości. Wysokość powierzchni spania wynosi średnio od 50 do 70 cm. W przypadku łóżek jednoosobowych wystarczający komfort zapewni mebel o szerokości 80-90 cm. 

Łóżko z szufladami czy bez – na jaki model się zdecydować? 

Z szufladami, z pojemnikiem oraz klasyczne łóżka oferują Salony Agata. Jakie rozwiązanie najlepiej sprawdzi się w niewielkiej sypialni? Skupmy się teraz na wadach i zaletach łóżek z szufladami. Zasługują one na szczególną uwagę ze względu na nietuzinkowy design, ale oczywiście nie jest to jedyny atut. Pojemne szuflady pomieszczą pościel, koce, narzuty i poduszki. W małym pomieszczeniu nie zawsze znajdzie się miejsce na dużą komodę lub szafę. Łóżko z szufladami będzie doskonałą alternatywą – schowasz w nim ubrania, buty oraz wszelkie inne przedmioty. 

Pamiętaj, aby zachować możliwość swobodnego wysunięcia całej szuflady. Łóżko nie powinno stać zbyt blisko ściany lub innego mebla. W przeciwnym wypadku korzystanie z szuflad stanie się niewygodne, a nawet uciążliwe. 

Łóżka rozkładane z szufladą czy z pojemnikiem – które sprawdzą się lepiej?

Czym różnią się łóżka z szufladami od łóżek z pojemnikiem? Wbrew pozorom pojęć tych nie można stosować zamiennie. Podstawową różnicą jest umiejscowienie oraz sposób dostępu do dodatkowego miejsca do przechowywania. Jak już wcześniej wspomniano, w przypadku łóżek z szufladą jest to wysuwany pojemnik ukryty pod ramą łóżka. W wielu przypadkach nieużywane szuflady można zdemontować, co sprawi, że łóżko zyska klasyczny wygląd. 

W przypadku łóżek z pojemnikiem wybudowana przestrzeń do przechowywania znajduje się tuż pod stelażem z materacem. Jeśli chcesz z niej skorzystać – musisz podnieść stelaż łóżka. Chociaż producenci stosują nowoczesne mechanizmy podnoszenia, czynność ta może być problematyczna. 

Praktyczne łóżka z szufladami – jaki wariant wybrać?

Jeśli cenisz minimalizm i niewielką liczbę mebli w pomieszczeniu, a jednocześnie potrzebujesz miejsca do przechowywania – proste białe łóżko z szufladami będzie strzałem w dziesiątkę! Rama w kolorze naturalnego drewna i welurowe wezgłowie to bardziej wyrazista propozycja, która z pewnością doda szyku każdej sypialni. Szukasz praktycznego łóżka do pokoju nastolatka? Postaw na 1-osobowe łóżko, w którego podstawie znajdują się dwie szuflady. Mebel dodatkowo wyposażony w półki będzie jeszcze bardziej funkcjonalny.