Ciężkie pytania

Czy jestem gejem albo lesbijką?

Niepewność orientacji seksualnej może być poważnym problemem dla wielu osób. Wiele szczególnie młodych osób zastanawia się, czy nie jest gejem, lesbijką. Jednocześnie u wielu osób niepewność, co do orientacji może wynikać z innych problemów natury psychologicznej.

Trzeba brać pod uwagę, że wiele osób, które mają trudności w nawiązywaniu relacji z innymi osobami może myśleć, że jest odmiennej orientacji niż heteroseksualna. Trudności w relacjach z drugą płcią nie są wyznacznikiem tego, że dana osoba jest odmiennej orientacji. Najważniejsze jest przede wszystkim zidentyfikowanie własnych potrzeb. Niezbędne jest branie pod uwagę również tego, że pociąg do tej samej płci nie musi oznaczać bycia homoseksualistą, a bycie biseksualistą. Jak dowiedzieć się czy jestem gejem?

  • jednym z wyznaczników może być to jakie osoby pojawiają się w snach erotycznych;
  • o jakich osobach myśli się w kontekście relacji seksualnych;
  • jakie się ma fantazje erotyczne.

Kontakt z psychologiem

Jeśli nie jest się pewnym swojej tożsamości i nie sposób samodzielnie jej zidentyfikować, warto jest skontaktować się z pedagogiem czy psychologiem. Taki kontakt pozwala na możliwość porozmawiania z drugą osobą. Dodatkowo specjalista może zidentyfikować pewne zachowania, co pozwala ułatwiać określenie orientacji. Często rozmowa z obcą osobą jest łatwiejsza i pozwala na zidentyfikowanie własnych preferencji seksualnych. Trzeba brać pod uwagę, że u wielu osób orientacja seksualna może być płynna. Takie sytuacje znacznie częściej występują u kobiet, gdzie jest większa ilość zachowań biseksualnych na różnych etapach życia. Jednak również mężczyźni mogą wykazywać zachowania płynnej orientacji seksualnej, więc nie zawsze można zamknąć własną orientację w ścisłych ramach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *