Turystyka

Wczasy w Bułgarii

Aby zaznać nieco egzotyki, nie trzeba wcale lecieć daleko w zamorskie krainy. Przecież zdecydowanie bliżej Polski także mieszczą się ciekawe miejsca, które mamią nas swoim wakacyjnym klimatem. Tak też jest na przykład w Bułgarii.

Zobaczmy, co warto w niej ujrzeć, a także przypomnijmy sobie o pewnych formalnościach…

Bułgaria leży w Europie Południowo-Wschodniej. Graniczy z Grecją, Turcją, Macedonią, Serbią i Rumunią. Stolicą Bułgarii jest Sofia.

Osoby, które planują wyjazd samochodem do Bułgarii, powinny mieć na uwadze, że na niektórych drogach, przede wszystkim autostradach, mogą być wymagane winiety. Kiedyś wymagano od kierowców naklejenia na przednią szybę pojazdu specjalnej naklejki, jednak obecnie coraz częściej stosuje się rozwiązanie elektroniczne (czyli e-winiety). Warto wiedzieć, że można bez trudu i szybko zaopatrzyć się w winiety za pośrednictwem Internetu. Warto również wiedzieć, że w Bułgarii istnieją różne rodzaje winiet, które są zależne od tego, jak długo będziemy korzystać z drogi oraz jakim typem pojazdu podróżujemy.

Bułgaria oferuje wiele atrakcji dla turystów. Klimat, niesamowite widoki i liczne atrakcje turystyczne czynią Bułgarię doskonałym miejscem na wakacje. W Bułgarii można odwiedzić starożytne ruiny, historyczne miejsca, muzea, przyjrzeć się lokalnym tradycjom, spróbować lokalnych potraw i napojów, zobaczyć sztukę ludową, wędrować po górach, zrelaksować się na plaży, zwiedzić zabytki kultury, odbyć wycieczkę do winnic, odwiedzić wodospady, zbadać dziedzictwo kulturowe, zobaczyć zapierające dech w piersiach krajobrazy i oczywiście korzystać z licznych sportów wodnych.