Śmieszne postacie z bajek
Świat alternatywny

Śmieszne postacie z bajek

W bajkach są postacie, które szczególnie zapadają nam w pamięć. Często wynika to z ich komizmu. Albo są skore do żartów i nie przepuszczają żadnej okazji, by sobie pożartować lub są komiczne z innego powodu, na przykład pewnych wyrazistych wad charakteru. Przedstawimy kilka z nich, bez których trudno sobie wyobrazić daną bajkę.

Scooby Doo i Kudłaty

W kreskówkach pojawiają się także zabawne duety. Do takich zaliczymy na przykład psa oraz Kudłatego z bajki Scooby Doo. Trzeba przyznać, że świetnie się dobrali. Są beztroskimi postaciami i – no cóż – także nieco niezdarnymi. Jednak dzieci uwielbiają te poczciwe fajtłapy. Zresztą kiedy sytuacja jest naprawdę trudna – wówczas zarówno Kudłaty jak i pies Scooby stają na wysokości zadania i dzięki ich czynom drużyna rozwiązuje pomyślnie zadanie.

Osioł ze Shreka

Pisząc o śmiesznych postaciach, trudno nie wspomnieć o Ośle ze Shreka. To rozgadane i dość tchórzliwe stworzenie, do tego uparte jak na osła przystało. W polskiej wersji językowej głosu udzielił mu starszy ze Stuhrów i wywiązał się z roli idealnie. Raczej nie miał dużych problemów, by się wcielić w irytującą i z tego powodu też śmieszną postać.

Maruda i Ważniak

Smerfy choć podobne do siebie, ze względu na niebieski kolor skóry i równie niski wzrost, to jednak różnią się między sobą ze względu na cechu charakteru. Śmieszni są Maruda, Ważniak czy choćby śpioch. Najbardziej komiczną postacią jest wiecznie się wymądrzający Ważniak, mówiący tonem belfra. Najzabawniejsze jest to, że zwykle spotyka go za pouczanie innych zasłużona kara. Śpioch zaś wzbudza raczej pozytywne uczucia. To pogodny i pokojowo nastawiony smerf, który nie przepuści żadnej okazji, gdy można uciąć sobie drzemkę.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *