oolong na odchudzanie
Porady

Oolong na odchudzanie

Każdy właściwie rodzaj naparu rozważany bywa pod kątem tego, czy może wspomóc proces odchudzania się. Nie inaczej jest w przypadku herbaty oolong. To jeszcze mało u nas rozpowszechniony susz, niemniej można zauważyć sukcesywny wzrost zapytań na jego temat ze strony internautów. Idąc niejako naprzeciw zapotrzebowaniom, przygotowaliśmy adekwatny artykuł.

Herbata oolong – skąd się wzięła?

Wspomnijmy pokrótce, jak się otrzymuje susz zwany oolongiem. Pochodzi mianowicie z tej samej rośliny, która daje początek tak znanym herbatom jak czarna oraz zielona. Różnica polega na dalszej obróbce liści. Chodzi o proces oksydacji. W przypadku zielonej trwa on krótko, stąd roślinka zachowuje wiele z naturalnej barwy, jeśli chodzi o czarną, przebiega dłużej, dlatego susz czernieje. Oolong jest czymś pomiędzy. Tak też smakuje oraz wygląda. Nie inaczej jest z właściwościami, które dzieli w dużej mierze z obydwiema odmianami herbaty.

Oolong a metabolizm

Dla wielu z nas zmaganie się z nadwagą to żmudna codzienność. Istotne jest, abyśmy wprowadzili do trybu życia regularne ćwiczenia. Zależnie od preferencji, może to być aerobik, joga, jazda rowerowa, bieganie. Wówczas szybciej spalamy nagromadzone kalorie. Poza tym rzetelna dawka ruchu usprawnia metabolizm. Nie da się też ukryć, że aktywnośc fizyczny daje nam radość i zadowolenie, co jest nagrodą samą w sobie, której nie musimy sobie kompensować słodyczami i wysokokaloryczną żywnością.

Ważne jest również to, by nawadniać organizm. Woda to podstawa. Ale warto urozmaicić spożywanie płynów, dodając do “menu” herbatę. A czemu nie oolong? No właśnie, wszakże ma w swoim składzie wiele witamin, antyoksydantów oraz innych mikroelementów. Ma również polifenole, a są tacy naukowcy, którzy są zdania, że niektóre z nich przyspieszają metabolizm, obniżając zarazem ilość tłuszczu przyswajanych przez organizm. Są i takie opinie, że ma w tym swój współudział również kofeina, której oolong bynajmniej nie jest pozbawiony.

Przeprowadzono już dość wiele badań pod kątem tego, czy oolong pomaga w odchudzaniu. Niemniej wciąż uzyskano na ten temat za mało danych, bowiem wyniki na różnych grupach ochotników dość znacząco się różniły. Niemniej pewne wstępne wnioski wydają się nader obiecujące.