Złodziej nawigacji samochodowych ujęty przez policjantów

Kryminalni z Komisariatu Policji I w Kielcach zatrzymali 28- latka podejrzewanego o dokonanie pięciu włamań do samochodów i kradzież nawigacji oraz innych urządzeń elektronicznych. Śledczy w trakcie czynności odzyskali część zrabowanych przedmiotów a ponadto ustalają, czy na swoim koncie nie ma większej ilości podobnych przestępstw. Za kradzież z włamaniem grozi do 10 lat więzienia.

Od listopada ubiegłego roku do kieleckich policjantów zaczęły docierać zgłoszenia, że nieznany sprawca włamuje się do samochodów pozostawionych na przysklepowych parkingach i kradnie z ich wnętrza nawigacje samochodowe, wideorejestratory oraz sprzęt elektroniczny. Sprawą zainteresowali się funkcjonariusze z Wydziału Kryminalnego komisariatu z osiedla Na Stoku, którzy szybko ustalili, że w pięciu przypadkach sprawcą była najprawdopodobniej ta sama osoba. Kryminalni po przeanalizowaniu wszystkich materiału z każdego zdarzenia wpadli na trop 28- letniego mieszkańca miasta, który był im doskonale znany, gdyż w przeszłości był wielokrotnie karany za podobne przestępstwa. W poniedziałkowe przedpołudnie policjanci pojechali do jednego z mieszkań na osiedlu Szydłówek i zapukali do drzwi. Wewnątrz zastali kompletnie zaskoczonego 28- latka. Śledczy w trakcie czynności ustalili, że mężczyzna najprawdopodobniej wstawiał zrabowane urządzenia do lombardów i odzyskali część łupów. Z kolei mieszkaniec Kielc został zatrzymany i trafił do celi.

28- latek odpowie za kradzieże z włamaniem do samochodu. Ponadto śledczy ustalają, czy nie ma związku z innymi zdarzeniami o podobnym charakterze, które zaistniały na terenie naszego województwa. O jego losie zadecyduje teraz sąd. Za kradzież z włamaniem grozi mu do 10 lat „za kratkami”.

źródło: KWP Kielce