Zima w mieście – Ferie rozpoczęte

Tańce, gra na instrumentach, różnorodne formy prac plastycznych, a wreszcie wycieczki i zajęcia sportowe – tak w ogromnym skrócie można opisać bogatą ofertę, jaką miejskie instytucje  przygotowały dla dzieci i młodzieży w ramach tegorocznej akcji „Zima w Mieście”. W Młodzieżowym Domu Kultury ferie rozpoczęto balem.

Ale nie tylko tańce przyciągnęły do placówki tłumy dzieci. W jednej z sal prowadzono eksperymenty plastyczne z barwnikami i próbowano odpowiedzieć na pytanie: Czy jedzeniem da się malować? W pracowni, prowadzonej przez Joannę Biskup-Brykczyńską, powstawały interesujące prace. Dla wielu dzieci ta technika była zupełnie nowa.

Podczas takich zajęć organizowanych podczas ferii w MDK można też zrobić własne, kolorowe  mydełko.  Uczestnicy warsztatu mydlarskiego poznawali tajniki łączenia zapachów i kolorów. Uczyli się też zasad projektowania własnego logo, które ma to mydełko zdobić.

A w „Babińcu” powstawały karnawałowe stylizacje. Jedne dziewczynki robiły fantazyjne maski karnawałowe, inne oddawały się w ręce fryzjerek z Zakładu Doskonalenia Zawodowego, które młodym damom wyczarowywały piękne fryzury. Spotkanie miłało bardzo ważne hasło przewodnie – „Bezpieczeństwo”. Pod okiem przedstawicieli Komendy Wojewódzkiej Policji dziewczynki uczyły się, jak udzielać pierwszej pomocy.

W ferie nie zamknęła się na klucz także sekcja dęta. Podczas zajęć chłopcy ćwiczyli zupełnie nowy utwór.

Bogaty program Młodzieżowego Domu Kultury oraz innych miejskich instytucji dostępny jest w informatorze „Zima w mieście 2019” na stronie ratusza oraz w Biurach Obsługi Interesanta.

tekst: UM Kielce