Zatrzymani z narkotykami

W ubiegły piątek funkcjonariusze z Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie zatrzymali 3 osoby, które posiadały przy sobie środki odurzające. Do zatrzymania doszło w m. Starcza. Policjanci zabezpieczyli ponad 20g marihuany.

W zeszłym tygodniu operacyjni z Częstochowy zatrzymali do kontroli drogowej trzech mieszkańców powiatu częstochowskiego w wieku od 19 do 35 lat. Posiadali przy sobie środki odurzające w postaci marihuany. Jak się okazało dwóch z nich było klientami i zakupiło zielony susz od obecnego na miejscu handlarza, wprowadzającego je do obrotu. Jeden z nich miał kupić narkotyki w zamian za dwie butelki piwa. Decyzją prokuratora sprzedający środki odurzające mężczyzna został objęty dozorem policyjnym. Łącznie policjanci zabezpieczyli ponad 20g marihuany.

Zgodnie z Ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii, karze pozbawienia wolności do 10 lat podlega ten, kto w celu osiągnięcia korzyści majątkowej lub osobistej, udziela innej osobie środka odurzającego, substancji psychotropowej lub nowej substancji psychoaktywnej. Natomiast za posiadanie środków odurzających grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

tekst: KMP Częstochowa