Zarzut zabójstwa dla 30-latka

Jędrzejowscy policjanci zatrzymali 30-letniego mężczyznę, podejrzewanego o związek ze śmiercią 42-letniego mieszkańca Jędrzejowa. W sobotę mieszkaniec gminy Jędrzejów usłyszał zarzut zabójstwa za które grozi kara dożywotniego pozbawienia wolności.

Wszystko działo się około godziny 20:00 w miniony czwartek. Jędrzejowscy stróże prawa zostali powiadomieni o mężczyźnie leżącym przy klatce schodowej bloku mieszkalnego na jednym z osiedli w Jędrzejowie. Na miejsce natychmiast przyjechał policyjny patrol. Mundurowi zastali leżącego mężczyznę, który nie dawał oznak życia, natychmiast przystąpili do reanimacji i wezwali pomoc medyczną . Po przyjeździe pogotowia ratunkowego okazało się że życia mężczyzny nie udało się uratować. Policjanci przystąpili do ustalenia okoliczności śmierci 42–letniego mieszkańca Jędrzejowa. Mundurowi po zebraniu wszystkich materiałów ustalili, że do zdarzenia doszło w jednym z mieszkań podczas libacji alkoholowej. Kryminalni w niespełna godzinę później zatrzymali 30-letniego mężczyznę, który mógł mieć związek ze śmiercią 42-letniego mężczyzny. 30-letni mieszkaniec gminy Jędrzejów w chwili zatrzymania miał blisko 4 promile alkoholu w organizmie.

Po wytrzeźwieniu usłyszał zarzut zabójstwa. Decyzją sądu został tymczasowo aresztowany na okres 3 miesięcy. Za popełnienie tego przestępstwa 30-latkowi grozi kara dożywotniego pozbawienia wolności.

źródło: KWP Kielce