Zapraszamy do Kina Iluzja

Tylko do czwartku, 6 lipca,  w OKF znakomita komedia W STARYM, DOBRYM STYLU oraz dramat LADY M.

LADY M. (Lady Mackbeth)

Wielka Brytania 2016,  89 min.

reż. William Oldroyd

wyk.: Florence Pugh, Christopher Fairbank. Cosmo Jarvis, Bill Fellows  i in.

Rosyjska XIX-wieczna powieść przeniesiona na ekran przez debiutanta Williama Oldroyda, szturmem podbiła światowe festiwale i skradła serca publiczności i krytyków. Młodziutka Katherine wychodzi za mąż za znacznie starszego i majętnego dziedzica.  Zaczyna życie w świecie mężczyzn, którzy traktują ją wyłącznie jako piękną ozdobę. Coś, na co przyjemnie popatrzeć, czym można się podniecić lub pochwalić, a co nie powinno mieć własnej woli. Kiedy Katherine spotyka bezczelnego, emanującego seksualną energią Sebastiana, nowego pracownika męża, zaczyna przechodzić wewnętrzną przemianę. Od tego momentu nie zatrzyma się przed niczym, aby dostać to, czego pragnie.

 

W STARYM, DOBRYM STYLU

USA 2017,  96 min.

reż. Zach Braff

wyk.: Morgan Freeman, Michael Caine, Alan Arkin, Matt Dillon, Christopher Lloyd, Ann-Margret, Joey King, Peter Serafinowicz

Zabawna komedia z wartką akcją, w gwiazdorskiej obsadzie. Trzej najlepsi kumple – Willie, Joe i Al decydują się przełamać stereotyp spokojnych emerytów i po raz pierwszy w życiu zejść ze ścieżki prawości, kiedy ich fundusz emerytalny zostaje zlikwidowany. Aby samodzielnie opłacać swoje rachunki i nie stać się ciężarem dla najbliższych, zdesperowani przyjaciele stawiają wszystko na jedną kartę i postanawiają napaść na ten sam bank, który pozbawił ich pieniędzy.