Zapraszamy do Kieleckiego Teatru Tańca

„Zobacz jazz. Hymn of Life & Golden Ages” to swoista opowieść o historii tańca jazzowego, jego odmian, którą dziś odkrywamy na nowo. Przewodnikami w tej podróży będzie dwóch znakomitych choreografów: Jean Claude Marignale i Jean Charles Zambo. To artyści, którzy z Kieleckim Teatrem Tańca współpracują już od wielu lat.

Spektakl składa się z dwóch części, które nie łączy jedna fabuła, lecz muzyka. Muzyka jazzowa w wielu barwach i odcieniach. Widowisko przybliży miłośnikom tańca takie zapomniane bądź mało znane style jak np. Charleston, Lindy Hop, Boogie, Swing, Rock i wiele innych.

 AKT I Hymne of Life to taneczna opowieść o nas, o naszym życiu, o bezustannym mijaniu się nawzajem. Spektakl ten porusza zagadnienia współczesnego świata przedstawione za pomocą Jazz Rock’u, który tłumaczy pojęcia takie jak krzyżowanie się ras, odmienność kulturową czy obalanie granic społecznych. To właśnie ten styl tańca staje się pomostem pomiędzy ludźmi, pomagającym w komunikacji. Podczas widowiska Jazz Rock jest niczym esperanto ruchu, formą która daje wszystkim równy dostęp do świata i do nas samych. Spektakl ten stymuluje, powoduje stan euforii i przenika wszelkie różnice…jest Hymnem do radości, Hymnem do pokoju…jest Hymnem do życia. Autorem choreografii jest  Jean Claude Marignale / Mister Dynamite /

 AKT II Golden Ages to spektakl, który przenosi widza do roztańczonego Harlemu z lat 20 i 30 XX w. Cotton Clubto pierwszy przystanek w podróży do Złotego Wieku, pełen swingu, charlestona i energetycznej muzyki. Symbolizuje  znaczenie jazzu, jego roli w rozwoju kultury tanecznej, a także formę uznaniaczarnychartystów, ówczesnej białej,zamożnej klienteli. Kolejny przystanek to jazzowa rewolucja w Savoy Ballroom, taneczny rozkwit, zmysłowość oraz sensualność ruchu.

Każdy element spektaklu stanowi swoisty hołd złożony kulturze swing jazzu oraz jego wpływu na kształtowanie takich styli jak: Charleston, Lindy Hop, Boogie, Rock oraz wielu innych, rozwijających się na całym świecie. Choreografię przygotował  Jean Charles Zambo / JoYsS/

 Premiera widowiska na Dużej Scenie Kieleckiego Teatru Tańca już w piątek 17 listopada o godzinie 18.

źródło: UM Kielce