Wysoka porażka Korony Kielce

Piłkarze Korony Kielce przegrali z Arką Gdynia 1:4 w meczu 23 kolejki Lotto Ekstraklasy. Nad morze podopieczni trenera Macieja Bartoszka jechali podbudowani wysoką wygraną z Wisłą Płock. Niestety tym razem kielczanom punktów nie udało się zdobyć. Jako pierwszy do siatki trafił Dariusz Formella w 37 minucie a wyrównał Ilijan Micanski 3 minuty później. Po przerwie gole zdobywali już tylko gospodarze. Do bramki kielczan w 60 minucie z rzutu karnego trafił Mateusz Szwoch, trzeciego gola zdobył w 79 minucie Rafał Siemaszko a wynik spotkania ustalił w doliczonym czasie gry Dominik Hofbauer.

– Na wyniku zaważyła druga polowa, w której nie realizowaliśmy założeń taktycznych – podsumował pomocnik Korony Jacek Kiełb:

– Niepokoi nas ta niemoc w meczach wyjazdowych – podkreśla trener Maciej Bartoszek:

Kolejny mecz piłkarze Korony rozegrają na własnym stadionie w najbliższy piątek. Na Kolporter Arenę przyjeżdża Górnik Łęczna. Początek spotkania o 18.00.