Warsztaty w Muzeum Częstochowskim

Muzeum Częstochowskie zaprasza na niezwykle ciekawe warsztaty rodzinne, które odbędą się w oparciu o wystawę Wielkie królestwa chrześcijańskie w Nubii przygotowaną przez Muzeum Częstochowskie i Muzeum Archeologiczne w Poznaniu.

Ekspozycja przybliża zwiedzającym wiedzę o historii, religii i kulturze średniowiecznej Afryki i wpływach z obszaru Europy i Bizancjum. Pokazuje zabytki pozyskane w trakcie prowadzonych przez Polaków od ponad 40 lat badań wykopaliskowych w Sudanie. Prezentowane są na niej artefakty ze Starej Dongoli, Banganarti i Faras reprezentujących Nobadię, Makurię i Alodię – Wielkie Królestwa Chrześcijańskie w Nubii. Na ekspozycji można obejrzeć liczne zabytki archeologiczne – bardzo efektowne, bogato zdobione wyroby ceramiczne, detale architektoniczne, malowidła ścienne oraz ryty naskalne.

Zajęcia odbędą się 7 października w godz. 11:00 – 12:30 w Pawilonie Wystawowym w Parku Staszica. Koszt warsztatów: 8 zł od dziecka, opiekun – nieodpłatnie. Zapisy pod nr. tel.: 504 757 502

źródło: Muzeum Częstochowskie