W Kielcach ruszają konsultacje społeczne dotyczące tzw „uchwały krajobrazowej”

Rozpoczyna się pierwszy etap konsultacji społecznych dotyczący projektu uchwały w sprawie ustalenia zasad i warunków sytuowania obiektów małej architektury, tablic reklamowych i urządzeń reklamowych oraz ogrodzeń, ich gabarytów, standardów jakościowych oraz rodzajów materiałów budowlanych,  z jakich mogą być wykonane – poinformował na konferencji prasowej w ratuszu Artur Hajdorowicz, dyrektor Wydziału Rozwoju i Rewitalizacji Miasta. Jest to tzw. etap konsultacji „pozaustawowy”. Liczymy bardzo na uwagi i opinie przedsiębiorców oraz właścicieli nieruchomości – podkreślił dyrektor A. Hajdorowicz. Konsultacje prowadzone będą w dniach 2.10 – 14.11 br. Dyskusja publiczna w ramach tego przedsięwzięcia odbędzie się 23 października o godz. 16.30 w ratuszu.

Na przełomie stycznia i lutego 2018 roku odbędzie sie drugi etap konsultacji, a także kolejna dyskusja publiczna. W kwietniu 2018 roku projekt uchwały „krajobrazowej” ma być poddany pod głosowanie radnych.

Projekt uchwały wraz z załącznikiem graficznym dostępny jest na stronach internetowych: idea.kielce.eu/konsultacje/ oraz www.bip.kielce.eu

źródło: UM Kielce