Turystyczna linia autobusowa w Częstochowie

Codziennie, do ostatniego dnia sierpnia, w godz. 12.00 do 18.00 piętrowy autobus zabiera chętnych na bezpłatne przejażdżki po centrum Częstochowy. Każdy kurs zaczyna się i kończy przy Ratuszu.

Pojazd oznaczony numerem 034 rozpoczyna i kończy swoje trasy na łączniku między ulicami Śląską i Nowowiejskiego. Kursy rozpoczynają się o pełnej godzinie, począwszy od godz. 12.00. Każdy przejazd trwa około 40 minut. Na pokładzie autobusu obecny jest przewodnik, który opowiada o obiektach zlokalizowanych w sąsiedztwie trasy i innych ciekawostkach. Pasażerowie mogą też skorzystać z darmowej sieci wi-fi.

Autobus przejeżdża kolejno ulicami: Śląską, II Aleją NMP, Piłsudskiego, Katedralną, Krakowską, Mirowską, Nadrzeczną, Warszawską, Garibaldiego, Wilsona, ponownie II Aleją NMP, Kilińskiego, Racławicką, Dąbrowskiego, Nowowiejskiego, Sobieskiego, Pułaskiego, Popiełuszki, 3 Maja, Wieluńską, Rynek Wieluński, św. Rocha, Klasztorną, 7 Kamienic, ponownie Popiełuszki, III Aleją NMP i Nowowiejskiego do przystanku końcowego.

Linię uruchomił Urząd Miasta we współpracy z Miejskim Zarządem Dróg i Transportu oraz Miejskim Przedsiębiorstwem Komunikacyjnym. Bezpłatne przejażdżki już cieszą się dużym powodzeniem zarówno wśród częstochowian, jak i turystów. W czasie weekendu do autobusu ustawiała się wręcz kolejka chętnych.

źródło: UM Częstochowa