Trwa „Akcja Znicz”

Trwa akcja „Znicz 2017”. Świętokrzyscy policjanci od kilku dni dbają o porządek i bezpieczeństwo na drogach. W trosce o bezpieczeństwo pieszych mundurowi rozdają elementy odblaskowe i zachęcają do korzystania z nich również w obszarze zabudowanym.

Od minionego piątku setki świętokrzyskich policjantów dba o bezpieczeństwo i porządek na drogach. Szczególnym nadzorem zostały objęte rejony cmentarzy. Mundurowi prowadzą tam liczne akcje profilaktyczne, których głównym celem jest edukacja uczestników ruchu drogowego w zakresie prawidłowych zachowań na drodze. Między innymi policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach spotkali się  z osobami odwiedzającymi groby bliskich na cmentarzu w Cedzynie i przy ul. Ściegiennego w Kielcach. Mundurowi rozdawali tam elementy odblaskowe  jednocześnie zaznaczając, że warto z nich korzystać również w obszarze zabudowanym

Policjanci apelowali również do kierujących o zachowanie szczególnej ostrożności, przestrzegając, że chwila nieuwagi może okazać się tragiczna w skutkach. Za pomocą tablicy interaktywnej informowali o prowadzonej  akcji ,,Znicz 2017 ” wyświetlając hasła m.in. ,,Obojętność na drodze zabija!”, „Kierowco prędkość zabija!”, ,,Jedź  rozważnie – Jedź bezpiecznie”.

Pamiętajmy o przestrzeganiu przepisów, bądźmy uprzejmi i cierpliwi, a podróż dla nas i naszych pasażerów będzie o wiele bardziej przyjemna i bezpieczna. Nasza kultura osobista tworzy kulturę jazdy i ma ogromny wpływ na bezpieczeństwo na drodze! .

 

źródło: KWP Kielce