Trudny czas dla zwięrząt

Czas, który jednym kojarzy się wyłącznie przyjemnie, innym może nieść smutne przeżycia. Wakacje – okres szczególnie ciężki dla zwierząt. Dlaczego? Bo właśnie wtedy  przybiera na sile zjawisko porzucania ich przez właścicieli.

W Schronisku dla Zwierząt w Dyminach jest 130 miejsc dla psów i dodatkowe 20 dla kotów oraz szczeniąt. Obecnie placówka zbliża się do limitu możliwych przyjęć. I dlatego apelują o to, aby ci, którzy chcą mieć czworonożnego przyjaciela, rozważyli wzięcie go właśnie ze Schroniska. Na dom czekają tu duże i małe, różnej maści i o różnych charakterach, niektóre – rasowe. Nie mogą się doczekać pieszczot czy wyjścia na spacer. Nieocenioną pomoc niosą tu wolontariusze. Jak mówią pracownicy schroniska, najwięcej adopcji zwierząt dokonuje się właśnie przy udziale wolontariuszy. To oni, kiedy poznają bliżej danego psa czy kota, starają się znaleźć mu dom. Często, sami ten dom dają.

Nieść pomoc może każdy i nie tylko przychodząc do Schroniska w Dyminach. Okręgowa Izba Radców Prawnych w Kielcach ruszyła właśnie z akcją zbiórki karmy dla bezdomnych zwierząt  pod hasłem „Każdy ma prawo pomagać”.

Akcja jest zarejestrowana w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji. Dary można przynosić do 18 sierpnia, w dni robocze (poniedziałek, czwartek: 9.00 – 17.00; wtorek, środa piątek: 8.00 – 16.00) do siedziby Okręgowej Izby Radców Prawnych przy ul. Przecznica 6, lok. 4. Na darczyńców czekają symboliczne gadżety.

 

źródło: UM Kielce