Szczęśliwe zwycięstwo Rakowa

Piłkarze Rakowa Częstochowa w Wielką Sobotę podejmowali przy Limanowskiego Puszczę Niepołomice. O tym, że mecz będzie trudny było wiadomo jeszcze przed jego rozpoczęciem bo choć Raków wygrał na jesień to Puszcza postawiła wówczas bardzo ciężkie warunki. Sobotni mecz był chyba najsłabszy w wykonaniu czerwono-niebieskich tej wiosny. Raków od 19 minuty po strzale Dominika Zawadzkiego przegrywał 0:1 i nic nie zapowiadało zmiany wyniku. Jednak drużynę poznaje się po jej charakterze, a ten częstochowianie pokazali pod koniec meczu strzelając dwie bramki. Najpierw do siatki gości trafił w 79 minucie Adam Czerkas. Wynik meczu w 94 minucie (w ostatniej akcji spotkania)) ustalił  strzałem głową wprowadzony kilka minut wcześniej Tomasz Margol.

– Mimo porażki jestem zadowolony z postawy mojej drużyny – zaznaczał po meczu trener Puszczy Niepołomice Tomasz Tułacz:

– Zapracowaliśmy na to zwycięstwo – podkreślał szkoleniowiec Rakowa Marek Papszun:

Raków Częstochowa po 26 kolejkach z dorobkiem 54 punktów zajmuje drugie miejsce w ligowej tabeli. Kolejny mecz częstochowianie rozegrają w najbliższą sobotę w Katowicach gdzie zmierzą się z miejscowym Rozwojem. Początek tego meczu o godz. 17:00.