Szczęśliwa wygrana Korony z Górnikiem

Ogromny charakter i wolę walki pokazali piłkarze Korony Kielce w meczu 24 kolejki Lotto Ekstraklasy. Na Kolporter Arena przyjechał prowadzony przez Franciszka Smudę Górnik Łęczna. po słabym meczu z Arką przed tygodniem, gospodarze do tego spotkania przystąpili z kilkoma zmianami w składzie. Od pierwszej minuty szansę dostali Jakub Mrozik i Marcin Cebula. Pierwszą bramkę w meczu zdobyli goście w 50 minucie. Do siatki kielczan trafił Bartosz Śpiączka. I kiedy w 86 minucie wydawało się, że Korona znów straci punkty odpowiedzialność na siebie wziął Jacek Kiełb, który strzelił bramkę w 87 minucie a w doliczonym czasie gry podwyższył na 2:1 z rzutu karnego tym samym ustalając wynik tego meczu. – To było trudne spotkanie – podkreślał Jacek Kiełb:

W tabeli Lotto Ekstraklasy Korona zajmuje 8 miejsce z dorobkiem 32 punktów. Kolejny ligowy mecz kielczanie rozegrają w najbliższą sobotę na wyjeździe z wiceliderem tabeli Jagiellonią Białystok. Początek meczu o 20:30.