Świętokrzyscy mundurowi znów uratowali mieszkańców regionu przed wychłodzeniem

Wczoraj policjanci z buskiej jednostki po raz kolejny udzielali pomocy osobom zagrożonym wychłodzeniem organizmu. Udzielili pomocy dwóm mężczyznom, jednemu w gminie Stopnica, drugiemu w gminie Wiślica. Funkcjonariusze szczególną uwagę zwracają na osoby przebywające w nieogrzewanych miejscach lub innych sytuacjach, zagrażających ich zdrowiu i życiu.

Od pewnego czasu temperatura powietrza utrzymuję się dużo poniżej 0o C. Ze względu na trudne warunki atmosferyczne, funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Busku – Zdroju oraz podległych komisariatów, podczas służby szczególną uwagę zwracają na osoby mieszkające samotnie i bezdomne. 

Wczoraj pomocy potrzebował 67 – letni mieszkaniec gminy Wiślica. Soleccy policjanci podczas patrolu odwiedzili tego mężczyznę. Samotnie mieszkający i schorowany senior przebywał w nieogrzewanym pomieszczeniu. Widać było, że był wyziębiony, nie mógł ustać o własnych siłach na nogach. Policjanci na miejsce wezwali pomoc medyczną. Mężczyzna został zabrany do szpitala.

Policjanci ze Stopnicy, również wczoraj, zauważyli mężczyznę idącego poboczem drogi. Pieszy nie miał elementów odblaskowych i był nietrzeźwy. Mundurowi w związku z niską temperaturą otoczenia postanowili odwieść mężczyznę do miejsca jego zamieszkania. Tam został przekazany pod opiekę domownika.

Dzięki właściwej reakcji policjantów, który zainteresowali się losem samotnego mężczyzny i nietrzeźwego pieszego, nie doszło do tragedii. Podczas chłodnych dni powinniśmy wykazać się szczególną czujnością. Pamiętajmy o osobach starszych, które mieszkają samotnie. Zwracajmy uwagę na bezdomnych i nietrzeźwych, dla których szczególnie niebezpieczne są niskie temperatury. Jeśli mamy informację o pustostanach, nieogrzewanych miejscach gdzie gromadzą się osoby, lub widzimy kogoś nieadekwatnie ubranego lub leżącego – niezwłocznie przekażmy tą informację służbom ratowniczym.

 

tekst: KWP Kielce