Promocja książki o Henryku Talarze w Częstochowie

Już w najbliższa niedzielę promocja książki poświęconej znakomitemu aktorowi i byłemu dyrektorowi Teatru im. Adama Mickiewicza w Częstochowie Henrykowi Talarowi. Autorką książki poświęconej pracy Henryka Talara w Częstochowie jest jego córka Zuzanna. W recenzji książki czytamy, że: „Książka spleciona została z trzech wątków. Pierwszy z nich to rozmowa córki Zuzanny z ojcem, gęsta od osobistych odniesień, wspomnień i artystycznych deklaracji. Drugi wątek to autentyczne zapiski Henryka Talara z okresu jego dyrekcji w Częstochowie. Trzeci – to historia tych trzech sezonów zmontowana z fragmentów recenzji, wywiadów, polemik i not prasowych. Inteligentnie zmiksowane nurty opowiadania dają w rezultacie żywy, pełen dynamiki obraz życia tej sceny […].”

Zuzanna Talar, absolwentka Wydziału Pedagogiki UW, Laboratorium Reportażu przy Wydziale Dziennikarstwa UW oraz Szkoły Laboratorium Dramatu przy Teatrze na Woli w Warszawie, szkoliła się też pod okiem Międzynarodowego Stowarzyszenia Krytyków Teatralnych. Członkini Sekcji polskiej Międzynarodowego Stowarzyszenia Krytyków Teatralnych i Międzynarodowego Stowarzyszenia Teatrów dla Dzieci i Młodzieży, od wielu lat współpracuje przy Festiwalu Teatrów dla Dzieci i Młodzieży KORCZAK. Krytyk teatralny, autorka sztuk teatralnych i słuchowisk dla Teatru Polskiego Radia. Pisze też bajki dla dzieci.

Promocja książki „Henryk Talar i Teatr im. Adama Mickiewicza w Częstochowie, w latach 1994-1997” oraz spotkanie z jej bohaterami czyli Henrykiem i Zuzanna Talarami w najbliższa niedzielę 27 sierpnia o godz. 18:30 w Sali Reprezentacyjnej Ratusza.

 

źródło: Teatr im. A. Mickiewicza w Częstochowie