Prezydent Kielc bierze udział w Europejskim Kongresie Gospodarczym

W Katowicach trwa XI Europejski Kongres Gospodarczy. To największe spotkanie biznesowe w Europie Centralnej. Kielce jako miasto współpracujące tego prestiżowego wydarzenia jest reprezentowane przez prezydenta Bogdana Wentę, pełnomocnik Danutę Papaj, skarbnik Beatę Pawłowską oraz towarzyszących im pracowników Ratusza.

Prezydent wziął udział w panelu dyskusyjnym pt. Rynek nieruchomości komercyjnych w Polsce. Stan, trendy, główni gracze. Sesja była moderowana przez Piotra Staniszewskiego, partnera w warszawskim Zespole Prawa Nieruchomości kancelarii Dentons, który specjalizuje się w prawie nieruchomości, prawie spółek oraz prawie handlowym. Obok prezydenta Wenty w panelu zasiedli m.in. Arkadiusz Rudzki, dyrektor zarządzający Skanska, Robert Dobrzycki, CEO w Panattoni Europe oraz Gilles Clavie, prezes zarządu Orbis SA.

Prezydent podkreślił, że w Kielcach są nieruchomości zarówno pod inwestycje hotelowe, logistyczne, produkcyjne. Projekty magazynowe już się mocno rozwijają, ale jest także miejsce na każdy inny rodzaj przedsięwzięcia. „Pracujemy nad zachętami podatkowymi dla inwestorów, które wprowadzimy za chwilę. Szczególnie ciekawy dla branży nieruchomości może okazać się rozwój Silver economy” – przewiduje Prezydent Kielc.

Europejski Kongres Gospodarczy, to największa impreza biznesowa w Europie Środkowej. Kongres to trzydniowy cykl debat, spotkań i wydarzeń towarzyszących z udziałem ok. 8000 gości z Polski i z zagranicy – czołowi przedstawiciele polityki, nauki, gospodarki, biznesu a także prezesi największych korporacji i inwestorzy. W ponad stu sesjach i dyskusjach bierze co roku udział kilkuset prelegentów. Wydarzenia Kongresu relacjonuje co roku kilkuset dziennikarzy polskich i europejskich mediów oraz agencji informacyjnych.

tekst: UM Kielce