Porażka Rakowa na inaugurację rundy wiosennej

Na inaugurację rundy wiosennej rozgrywek II ligi piłkarze Rakowa Częstochowa zmierzyli się w niedzielę przy Limanowskiego z GKS-em Bełchatów. Częstochowianie jako lider rozgrywek byli faworytami tego meczu. Pierwsza połowa spotkania przebiegała pod dyktando gospodarzy i częstochowianie mieli doskonałą okazję do prowadzenia jednak rzutu karnego nie wykorzystał Rafał Figiel. Druga odsłona meczu znakomicie rozpoczęła się dla gości, którzy również otrzymali prezent w postaci „jedenastki”. W 47 minucie spotkania do siatki Rakowa z rzutu karnego trafił Patryk Rachwał. Do końca spotkania wynik się nie zmienił. Raków przegrał więc z GKS-em 0:1. Niedzielny mecz zgromadził na stadionie wielu kibiców, których docenił szkoleniowiec czerwono – niebieskich Marek Papszun:

Zadowolenia z wyniku nie krył trener bełchatowian Mariusz Pawlak:

Kolejny ligowy mecz Raków rozegra w sobotę na wyjeździe. W Wejherowie zmierzy się z miejscowym Gryfem. Początek meczu o godz. 15:00.