Policjanci poszukują zaginionego grzybiarza

Starachowiccy policjanci w minioną niedzielę prowadzili intensywne czynności poszukiwawcze za kilkoma osobami, które zgubiły się w lesie. Niestety 77-latek, który wczoraj rano wyszedł na grzyby nie odnalazł się do chwili obecnej.

Zaniepokojona kobieta poinformowała, że jej wuj Zygmunt Jesionowski lat 77 wyszedł rano do lasu na grzyby w kierunku Wykusu i do chwili obecnej nie powrócił. Rysopis zaginionego: 165 cm wzrostu, włosy siwe kręcone, oczy niebieskie, krępa budowa ciała; ubrany w sweter koloru kremowego w zielone paski, czapkę z daszkiem koloru szarego, szare spodnie i krótkie białe kalosze. Przez kilka godzin policjanci i strażacy sprawdzali las w rejonie Starachowic, Rataj, Wykusu i Bronkowic. Podczas poszukiwań jeden z patroli na leśnej drodze napotkał mężczyznę, który również zagubił się i nie potrafiły dotrzeć do zaparkowanego pojazdu. I tym razem funkcjonariusze bezpiecznie odwieźli  go we wskazane miejsce. Ponadto w rozmowie ustalili, że widział on poszukiwanego 77-latka w towarzystwie jeszcze dwóch młodych mężczyzn, którzy również stracili orientację w lesie. Dzisiaj od rana policjanci w dalszym ciągu sprawdzają las i rozpytują osoby, aby odnaleźć 77-latka.

Apelujemy do wszystkich, którzy widzieli mężczyznę bądź mają informacje o miejscu jego pobytu o telefon na numer alarmowy 997 lub 41 276-02-57.

źródło: KWP Kielce