Policja szuka sprawców spalenia polskich flag w Częstochowie

Policjanci z wydziału kryminalnego częstochowskiej komendy poszukują świadków zniszczenia polskich flag, wywieszonych na blokach przy alei Armii Krajowej i ulicy Gałczyńskiego. Do zdarzenia doszło najprawdopodobniej w nocy z soboty na niedzielę. Flagi zostały zerwane z zaczepów, częściowo spalone i porzucone na ziemi.

W niedzielę rano oficer dyżurny częstochowskiej komendy został poinformowany o spaleniu flag narodowych. Jak ustalili śledczy najprawdopodobniej w nocy z soboty na niedzielę, ktoś wyrwał z zaczepów na dwóch blokach przy alei Armii Krajowej oraz dwóch przy ulicy Gałczyńskiego polskie flagi i podpalił je. Policjanci ustalają szczegóły zdarzenia oraz wykonują szereg czynności zmierzających do zatrzymana sprawcy lub sprawców tego bulwersującego czynu.

Osoby, które były świadkami tego zdarzenia lub posiadają informacje w tej sprawie proszone są o osobisty lub telefoniczny kontakt z Wydziałem Kryminalnym Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie, ul. Ks. J. Popiełuszki 5, tel. (34) 369 1280 (również anonimowo). Można też skontaktować się z najbliższą jednostką Policji tel. 997.

źródło: KMP Częstochowa